Jahodová diéta

Jahodová diéta sa stala extrémne populárnou hlavne po roku 2000 keď ju preslávila (niekedy až nezdravo) štíhla Victoria Beckham tým, že o nech kolovali chýry, že neje nič iné, iba jahody. Ťažko povedať, či je to pravda, ale faktom ostáva, že jahody majú naozaj priaznivé účinky pri chudnutí. Keďže jahody majú len 32 kalórií na 100 gramov, sú ideálnym spoločníkom ak sa chcete zbaviť pneumatiky na bruchu. Rôzne jahodové diéty sú počas jahodovej sezóny veľmi populárne, keďže tohto ovocia je na začiatku leta dostatok, nevidím dôvod, prečo by ste si nemohli dopriať jeden – dva dni očistnej kúry. Využite sezónu jahôd vo svoj prospech. Jahody dokážu naštartovať látkovú výmenu na vyššie obrátky, prečisťujú črevá a znižujú hladinu škodlivého cholesterolu. Ak teda chcete začať s chudnutím, alebo už chudnete dlhú dobu, ale váha sa Vám pred časom „zasekla“ na nejakom čísle a nechce ísť ani za nič dolu, potom by Vám jahodová diéta mohla s týmto problémom pomôcť. Počas každej diéty (aj pri tejto jahodovej) dodržujte poctivo pitný režim a nemyslíme tým pitie piva. Skúste vylúčiť na pár dní kávu. Povolená je len čistá voda, neochutená minerálka, alebo bylinkové čaje.

Jahodová detoxikácia

Zvoľte si jeden, alebo dva dni do týždňa, kedy budete jesť len jahody. Ideálne sú dni, kedy Vás nečaká nič náročné. Čo na túto detoxikáciu potrebujete? Je to jednoduché. Len jahody. Konkrétne 1,5 kg jahôd. Toto množstvo si rozdeľte na 6-7 častí a zobkajte jahody v priebehu celého dňa. Nezabudnite popritom piť čistú minerálku, vodu, alebo bylinkové čaje. Pozor! Jahody nikdy nezapíjajte. 1,5 kg jahôd obsahuje len 480 kalórií, preto Vaše telo počas takéhoto dňa spáli veľa tukových zásob a odľahčí sa tráviace ústrojenstvo. Avšak všetkého veľa škodí a platí to aj pre jahody. Nič netreba preháňať a tak jahodovú detoxikáciu držte maximálne dva dni. Ak by ste dlhšie žili iba na jahodách, telu nedodáte potrebné živiny a nastane presne opačný efekt. Z nedostatku prijatých živín by sa spomalil metabolizmus a Vy by ste po presedlaní na normálnu stravu namiesto chudnutia začali priberať.
Jahodová diéta
Zdroj: bgfons.com

Jahodová diéta

Tu sa fantázii medze nekladú. Jednoducho zakomponujte jahody do svojho bežného jedálnička počas celej sezóny jahôd (je to len pár týždňov, takže by to nemalo byť nič ťažké). Ak ráno zvyknete raňajkovať plnú misku cereálií a na ňu si poukladáte pár plátkov jahôd, skúste vymeniť pomer. Dajte si na raňajky plnú misku čerstvých jahôd a tie si posypte trochou cereálií. Na obed si nedajte 4 palacinky, ale len dve a dosýťte sa jahodami. Na desiatu a olovrant si pochutnajte na jahodovom smoothie (nepridávajte cukor!). No a na večeru si doprajte ovocný šalát. Uhádli ste. Hlavnú úlohu zase budú hrať jahody, tentokrát však zmiešané s iným ovocím podľa vašej chuti. Vďaka tomu, že jahody budú tvoriť veľkú časť toho, čo skonzumujete, výrazne osekáte množstvo prijatých kalórí, takže budete chudnúť. Okrem toho, jahody utlmia chuť na sladké, takže sa nebudete o polnoci zakrádať ku chladničke, aby ste si dali punčový rez, čím si zase ušetríte ďalšie prijaté kalórie.