7 tajomstiev, ktoré Vám chudnúci priemysel nepovie

Chudnete už dva mesiace a stále vážite rovnako? Pravidelne cvičíte, jete tabletky na chudnutie od výmyslu sveta, ale ručička na váhe sa nie a nie pohnúť smerom doľava? Prečítajte si týchto 7 tajomstiev, o ktorých ste možno nemali ani tušenia.
7 tajomstiev, ktoré Vám chudnúci priemysel nepovie

Cvičenie samo o sebe nestačí

Ak Vám nejaký tréner povie, že nejaký prístroj, alebo jeho cvičebný program je to jediné, čo potrebujete, aby ste zhodili ten tukový vankúš, ktorý máte prilepený na tele, potom by ste mali spáliť nejaké kalórie tak, že vezmete nohy na plecia a utečiete od takého trénera čo najďalej. Cvičenie je dôležitou súčasťou chudnutia, dokonca veľmi dôležitou, ale samotné Vám stačiť nebude. V skutočnosti ak sa spoliehate len a len na cvičenie, potom môžete očakávať úbytok váhy len okolo troch percent. Ak nie ste profesionálny športovec, že sa denne hýbete vo vysokom tempe niekoľko hodín, potom nemáte šancu schudnúť len vďaka pohybu.

Tuk je dôležitou súčasťou zhadzovania kíl

Nie všetky tuky sú zlé. Tuky naše telo potrebuje. Dokonca sa niektoré vitamíny rozpúšťajú len v tukoch. Trik spočíva v tom, aby ste jedli ten správny druh tukov. Jasné, saturované tuky v spracovanom tučnom mäse, alebo v zákuskoch rozhodne Vášmu štíhlemu pásu, ani zdraviu nelahodia. Avšak existuje skupina zdraviu prospešných tukov, ktoré Vám dokonca pomôžu schudnúť. Olivový olej, orechy, avokádo, ryby a špeciálne losos obsahujú tuky, za ktoré sa Vám Vaše telo poďakuje.

Vzdušný filter ako pomôcka pri chudnutí

Viem, znie to trochu uletene, ale je to pravda! Výskumy ukázali, že toxíny v našom jedle a aj vzduchu sa podieľajú na tom, prečo máme nadváhu. Štúdie z College of Public Health na Ohio State University poukázali na to, že dlhodobé vystavovanie organizmu znečistenému vzduchu vedie k zníženej tolerancii na glukózu a zvýšeným zápalom v tele, čo neskôr veľmi zvyšuje riziko ochorenia na cukrovku.

Čokoláda je v skutočnosti zdravá

Toto si už množstvo ľudí v snahe schudnúť veľmi rýchlo osvojilo :) Dôležité je však vybrať si čokoládu s vysokým obsahom kakaa a s nízkym obsahom mlieka a cukru. Takej čokolády Vám stačí aj malé políčko, ktoré si necháte rozpustiť v ústach. Pravé kakao je bohatým zdrojom antioxidantov a keď konzumujete takúto čokoládu s mierou, môže to vyústiť aj k úbytku váhy. Antioxidanty totiž zlepšujú činnosť artérií a zabraňujú ukladaniu tukových zásob. Ak máte teda chuť na niečo sladké, tak si oslaďte život kúskom tmavej a kvalitnej čokolády.
Zdroj: marksdailyapple.com

Rýchly úbytok váhy na začiatku naštartuje sebavedomie

Ak skoro pri chudnutí uvidíte pozitívne výsledky, potom to má veľký dopad na dlhodobú a konzistentnú stratu váhy. Áno, hovorí sa, že pomaly ďalej zájdeš, ale čo keď sa k svojej vysnívanej postave približujete tak pomaly, že Vás predbiehajú aj slimáci? Nemusíte vôbec začínať pozvoľna. Dajte úbytku na váhe všetku svoju energiu, odhodlanie a motiváciu. Hneď, ako Vám začnú byť voľné Vaše rifle a pohrnú sa prvé komplimenty zistíte, že tá námaha stála za to.

Neposednosť páli množstvo kalórií

Ja viem, je ťažké odprezentovať neposednosť ako perfektný spôsob na chudnutie, ale ľudia, ktorí sa stále vrtia a ani chvíľu nedokážu sedieť pokojne spália v priebehu dňa oveľa viac kalórií. Jedna štúdia ukázala, že ak jedinec vykonáva stále nejaké malé pohyby, potom za celý deň takto spáli až 650 kalórií, alebo viac. Tak čo? Prestanete už sedieť za počítačom ako socha? :)

Mliečne produkty pomáhajú chudnúť

V mnohých článkoch o chudnutí sa uvádza, že mliečne produkty napomáhajú k nadváhe. Avšak to nemôže byť ďalej od pravdy. Nedostatok kalcia naopak spôsobuje stratu kontroly apetítu, tým pádom viacej jeme a aj logicky priberáme. Pochopiteľne, nemusíte jesť práve syry s vysokým obsahom tuku, ale ak si dáte 3 krát denne nejaký mliečny produkt, jogurt, alebo nízkotučný syr, dopomôžete si k rýchlejšiemu úbytku na váhe.