Banánová diéta

Čo sa s telom stane, keď si dáte banánovú diétu? Na internete som nedávno videla video jednej slečny menom Yulia, ktorá sa rozhodla podstúpiť banánový detox. Dvanásť dní nejedla nič iné, iba banány. A aký bol výsledok?

V prvom rade si Yulia všimla, že absolútne prestala vnímať trávenie. Poznáte to. Niektoré druhy jedál Vám trčia v žalúdku, nemôžete ich stráviť a pripomínajú sa Vám veľmi dlho po tom, čo ste ich zjedli. Potom, čo si žalúdok nemusel poradiť s ničím iným, len s banánmi a nezaťažovala ho nejakými šialenými kombináciami, trávenie prebehlo veľmi hladko a bez problémov. Ďalej pozorovala na sebe, že bola pokojnejšia, pozornejšia a aj tvorivejšia. Okrem toho sa jej pokožka vyhladila a bola žiarivejšia bez toho, aby používala nejaké krémy, alebo oleje.

Človek by si pomyslel, že ak niekto žije len na banánoch, potom musí byť tak slabý, že sa ledva presúša z miesta na miesto. Ale nie je to tak. Yulia hovorí, že sa mohla počas tejto banánovej diéty venovať všetkým fyzickým aktivitám, na ktoré bola zvyknutá a dokonca pri niektorých trhla svoj osobný rekord. Zaujímavé je, že osem dní to zvládala bez problémov, ale potom ju to prestalo baviť. Avšak vytrvala až do konca, lebo si zaumienila, že to tých dvanásť dní vydrží.
Banánová diéta

Vyzerá to tak, že jedenie len banánov má na naše zdravie, výkonnosť a pokožku dobrý vplyv. Asi by som nezachádzala až do takých extrémov, že by som fungovala takmer dva týždne len na banánoch, ale vyskúšať to na pár dní nemusí byť najhoršie. Ak ste odhodlaní vyskúšať banánový detox potom dbajte na to, aby ste dodržiavali pitný režim a vypili aj o liter vody viac, ako zvyknete. Neprejedajte sa, ani nehladujte. Ak napríklad Vaša bežná denná spotreba okolo 1600 kalórií, potom zjedzte len 1600 kalórií, ale ich zdroj musia byť len banány. Pokojne sa venujte všetkým aktivitám, na ktoré ste zvyknutí.

Banánový detox

Čo môžete od banánového detoxu očakávať?

  • Rýchle a efektívne sa Vám očistí organizmus
  • nával energie a lepšiu výkonnosť v športe
  • mierny úbytok na váhe
  • ozdravíte si tráviaci systém
  • vyčistia sa Vám chute a nebudete mať tak nezvládateľnú chuť na sladké, alebo na nezdravé jedlá
  • nárast vitality, koncentrácie a tvorivosti