Diéta a stravovanie podľa krvnej skupiny

Ak aj práve nedržíte žiadnu diétu, pretože ste spokojní so svojou váhou a len hľadáte pre seba alternatívne spôsoby stravovania, zrejme ste už čo-to počuli o diéte založenej na krvných skupinách. Krvné skupiny poznáme štyri – 0, A, B a AB. Na základe tohto delenia vytvoril americký naturopat James D´Adamo teóriu o stravovaní sa podľa krvnej skupiny.

Pán D´Adamo – génius, alebo podvodník?

James D'Adamo je autorom diéty podľa krvných skupín. Tvrdil, že na základe dlhoročných pozorovaní a výskumov zistil, že každý typ prežíva a doslova kvitne na iných skupinách potravín. Jeho syn Peter J. D´Adamo je jablko, ktoré rozhodne nepadlo ďaleko od stromu. Nasledujúc otcov príklad, napísal o diéte podľa krvných skupín veľa knižiek a po celom svete prednášal o tejto problematike. Na úvod je treba povedať, že neexistuje žiaden dôkaz o tom, že by táto diéta, alebo takáto forma stravovania mala vedecké základy. Každopádne James D´Adamo bol presvedčený o tom, že krvná skupina má výrazný podiel na tom, aké stravovanie by sme mali zvoliť, lebo ovplyvňuje naše zdravie, vitalitu a psychiku.

Krvná skupina – dedičstvo našich predkov

Podľa Jamesa D´Adamo základným príncípom, z ktorého vychádzal pri zostavovaní tejto diéty je fakt, že každá krvná skupina sa vyvinula v inom období, pre ktoré boli špecifické iné potraviny a iný druh aktivity. Najstaršou skupinou podľa Jamesa je skupina 0 a za ňou nasledujú skupiny A, B a AB. V samostatných článkoch podrobne rozoberieme jednotlivé skupiny a tak sa dozviete, čo je pre konkrétne typy charakteristické.

Diéta a stravovanie podľa krvnej skupiny
blogs.independent.co.uk

Ak teda poznáte svoju krvnú skupinu a presedláte na potraviny, ktoré by mali Vášmu typu prospievať a zároveň vyhnete sa jedlám, ktoré Vašej krvnej skupine škodia, vtedy by ste mali schudnúť a zároveň na sebe pozorovať príval energie a zlepšenie zdravia.