Pomôže Vám losos schudnúť?

Losos. Ryba, ktorú ľudia buď milujú, alebo neznášajú. Aj keď tá prvá skupina je určite väčšia. Pri redukčnej diéte natrafíte na rozličné informácie ohľadom lososa. Niekde nájdete, že sa mu máte vyhýbať, ak chcete schudnúť, lebo obsahuje veľa tuku a niekde sa zase dočítate, že si lososa pokojne môžete dopriať. Tak ako to v skutočnosti je?

Lososom k zdraviu a štíhlej línii

Aj keď losos naozaj má vysoký obsah tuku, táto ryba sa v nemalej miere podieľa na úspešnom znižovaní váhy. Je to kvôli esenciálnym omega 3 mastným kyselinám, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie perfektného stavu ciev a srdca. Tuku, ktorý losos obsahuje sa nemusíte vôbec báť, práve naopak, mali by ste ho vyhľadávať, aby ste sa tešili bezchybnému zdraviu. Losos nemá veľa kalórií, na 100 g len okolo 149 a s lahodným kúskom rybieho mäsa do tela dopravíte bielkoviny, ktoré Vás na dlho zasýtia. Mimochodom, lososa si môžete pripraviť na stovky rôznych spôsobov, skvele chutí pečený, alebo grilovaný, takže je ideálnou voľbou na obed, či večeru.
Pomôže Vám losos schudnúť?
Zdroj: tbilisi.all.biz

Prečo jesť lososa?

Ak by ste si položili túto otázku, zoznam dôvodov prečo zakomponovať túto rybičku do svojho jedálnička by bol naozaj dlhý. Losos je doslova napumpovaný vitamínmi, minerálmi a zdravými tukmi. Konzumácia rýb vo všeobecnosti znižuje riziko úmrtia na srdcovo-cievne ochorenia o 25% a viac. Omega 3 mastné kyseliny znižujú hladinu zlého cholesterolu, fungujú ako prevencia proti rakovine, vysokému krvnému tlaku a tiež upravujú spôsob akým telo využíva inzulín a tak znižujú riziko ochorenia na cukrovku. Tuky, ktoré losos obsahuje vylepšujú náladu, liečia depresiu a taktiež bipolárnu afektívnu poruchu. To nie je všetko. Zlepšujú pamäť a pôsobia ako prevencia proti demencii a Alzheimerovej chorobe.

Ako mi ale losos pomôže schudnúť?

Pri snahe schudnúť by ste si mali osvojiť nasledovný princíp. Jedzte to, čo Vášmu zdraviu prospieva. Čiže potraviny, ktoré sú nutrične bohaté a neobsahujú len kopec prázdnych kalórií. A losos takou potravinou rozhodne je. Zloženie lososa sa podieľa vo veľkej miere na správnom fungovaní tela a keď bude mať Vaše telo správne palivo, nebude sa „zadrhávať“ a bude šlapať ako dobre namazaný stroj. Potom Vám nehrozia žiadne problémy s trávením a ani tukové vankúše.

100 g lososa výživové hodnoty

Kalórie: 149
Tuky: 4,44 g
Sacharidy: 0 g
Bielkoviny: 25,5 g.