Športová podprsenka na behanie, zumbu a iné natriasanie

Okej, toto je vyslovene ženská téma. Ak práve necvičíte len s činkami, alebo si nedávate sériu brušákov a máte prsia minimálne dvojky, potom iste viete, že už len pri menšom poskočení, alebo pobehnutí potrebujú Vaše prsia pevnejšiu podporu, ako len klasickú podprsenku. Ja som pravidelne pri utekaní na MHD zažívala, že ma moje „céčka“ doslova fackovali po tvári a okrem toho, že to nie je nič príjemné, dosť to bolí. Preto je dôležité mať pri akomkoľvek športe (okrem plávania :)) športovú podprsenku.Ako si vybrať športovú podprsenku na behanie, na zumbu, alebo iné športy?


V týchto nasledovných krokoch sa Vám pokúsim čo najstručnejšie objasniť zásady výberu dobrej športovej podprsenky: • Športové podprsenky by ste si mali skúšať osobne

  Je totiž nesmierne dôležité, aby Vám dobre sedeli a boli dostatočne pevné, ale zároveň aby neboli príliš tesné. V špecializovaných obchodoch na behanie nájdete dokonca profesionálne športové podprsenky navrhnuté konkrétne pre bežkyne (len tie sú aj poriadne drahé).
 • 100% bavlna pri športových podprsenkách nie je najlepšou voľbou

  Pri normálnom spodnom prádle je 100% bavlna určite vítaná, ale športová podprsenka by mala byť zo špeciálnych látok, ktoré lepšie absorbujú vlhkosť a zostávajú pritom suché. Keď sa začnete potiť a verte mi, že sa začnete (ak nemáte v pláne v športovej podprsenke len tak nečinne postávať) bavlna ostane mokrá a to už veľmi príjemné nebude
 • Čo v prípade, že máte väčšie prsia

  Väčšie prsia sú logicky aj ťažšie a preto potrebujú viac opory. Hľadajte si takú športovú podprsenku, ktorá má široké ramienka. Tie by ideálne mali ísť okolo krku a na chrbte by mal byť ďalší podporný pásik.
 • Vyskúšajte si viacero veľkostí športovej podprsenky

  Aj keď ste si na milión percent isté, že máte veľkosť 80 C, v prípade športovej podprsenky to vôbec nemusí platiť. Niektoré sa dokonca nečíslujú, ako klasické spodné prádlo, ale XS, S, M, L... Preto si vyskúšajte rozličné veľkosti, aby ste sa pri športovaní cítili pohodlne.
 • Aká je správna veľkosť športovej podprsenky?

  Dobrá otázka. Príliš veľká športová podprsenka sa na tele krčí a vlní. Malá sa zase pre zmenu zarezáva do tela. Ideálna športová podprsenka by mala byť pevná, ale zase nie tak, že v nej neviete dýchať.
  wiggle.co.uk

 • Máte už svojho favorita?

  Nech to vyzerá akokoľvek hlúpo, skúste si trochu v kabínke poskákať a uvidíte nakoľko podprsenka minimalizuje pohyb pŕs – to je predsa jej účel.
 • Ak už máte perfektnú športovú podprsenku, nedržte sa jej zubami nechtami naveky

  Športové podprsenky majú tiež svoju životnosť. Vymeniť by sme ich mali cca po 70 vypratiach, kedy strácajú svoju elasticitu a okrem toho, dá sa predpokladať, že sa aj Vaša váha a tým pádom veľkosť Vašich pŕs zmenila.

Športové podprsenky bývajú univerzálne, ale najčastejšie ženy zaujíma práve športová podprsenka na behanie, alebo zumbu, lebo to sú aktuálne najpopulárnejšie športy, kde sa nežnejšie pohlavie pravidelne trasie, ako táto mačka :)Máte už nejakú športovú podprsenku v zásobe, alebo sa na jej kúpu ešte len chystáte?