Ako schudnúť zo stehien?

Ako schudnúť zo stehien? To je večná otázka hlavne žien a hlavne pred letom. Každá baba by chcela mať pekné stehná v krátkych sukniach, šatách, šortkách, ale aj v trendy obtiahnutých rifliach, ktoré zdôraznia každú nedokonalosť. V prvom rade si musíte osvojiť nasledovnú vec. Každý z nás sa narodil s určitou stavbou tela. Každý z nás má iné predispozície, s ktorými sa musí zmieriť. Tak ako Keira Knightley nikdy nebude mať ženské krivky, tak Jennifer Lopez nebude mať malý zadok. Rozhodli ste sa vylepšiť svoju postavu? Skvelé. Teším sa z tohto Vášho predsavzatia. Musíte sa však zmieriť, že nikdy nebudete mať postavu presne ako niekto. Nebudete mať zadok ako tá a tá modelka, nebudete mať boky, alebo stehná ako Jessica Biel napríklad. Keď budete pravidelne cvičiť a nejaké maškrty, alebo nezdravé jedlá si doprajete len raz za čas, potom budete mať perfektnú postavu, lebo budete vyzerať ako najlepšia verzia samých seba. A verte či nie, možno budete vyzerať oveľa lepšie ako modelka, ktoré je aktuálne Váš idol :)

Poďme k pointe, ako teda schudnúť zo stehien?

Záleží na tom, aká je Vaša štartovacia pozícia. Máte relatívne chudé nohy, ale z nejakého dôvodu ich chcete ešte chudšie? Máte výraznú nadváhu na celom tele? Sú iba stehná Vaša problémová partia? Stehenné svaly patria k najväčším a najsilnejším svalom v ľudskom tele. Denne ich často namáhame a a ni si to nemusíme uvedomovať. Napríklad sa skúste chytiť za stehná, keď si budete sadať na stoličku, alebo keď z nej budete vstávať. Zistíte, ako svaly na stehnách pracujú a ak túžite po štíhlejších nohách, potom budete musieť túto telesnú partiu zaťažiť viac, ako ste zvyknutí. A nesmieme zabudnúť ani na stravu. Ste to, čo jete, ako hovorí názov obľúbenej televíznej relácie v Českej republike a je to 100% pravda. Ak by ste sa každý deň hoci aj zodrali pri cvičení, ak to „zaklincujete“ hamburgerom v Mekáči, všetka Vaša námaha vyjde nazmar. Vynechajte tučné jedlá, sladkosti (ak sa Vám o čokoláde aj sníva, tak si dajte len jeden štvorček, ale viac nie!), bielu múku, polotovary, alkohol a fajčenie. Ak to preháňate so soľou, mali by ste sa mierniť, lebo soľ zadržiava v tele vodu a potom Vaša postava pôsobí opuchnuto. Keď sa budete rozumne stravovať Vaše telo si nebude ukladať prebytočnú energiu vo forme tukových zásob a postupom času sa zbavíte vrstvy prebytočného tuku, ktorá pokrýva celé telo – ruky, brucho a áno aj stehná.
Ako schudnúť zo stehien?
Zdroj: idiva.com

Cvičenia na štíhle stehná

Cvikov na nohy je nespočetne veľa (stačí, keď si na tomto blogu kliknete na značku nohy). Každému vyhovuje niečo iné a preto by si každý mal nájsť také cvičenie, ktoré mu vyhovuje a nie je pre neho otravné a nudné, lebo tak hrozí, že s fyzickou aktivitou nadobro skoncujete. Dôležité je, aby ste kombinovali kardio cvičenie s posilňovaním. Kardio naštartuje spaľovanie tukov a posilňovacie cviky logicky budú tvarovať svaly. Skvelé kardio na nohy je skákanie na švihadle, behanie, alebo eliptický trenažér. Pri posilňovaní dbajte na to, aby ste precvičili všetky svaly na stehnách (predný, aj zadný stehenný sval, ale aj vnútro a vonkajšiu stranu stehien).

K štíhlym a vypracovaným stehnám sa môžete dopracovať aj vo voľnom čase a v rámci zábavy. Stačí, keď si takto pekne zatancujete :)