Chudnutie pomocou kokosového oleja? Dá sa to?

Mnohé z nás celkom iste používajú kokosový olej ako skrášľujúci prostriedok. O jeho blahodárnych účinkoch na pokožku a vlasy vieme asi všetci. Ale napadlo Vás niekedy využiť kokosový olej na chudnutie? Asi si teraz poviete: OLEJ? NA CHUDNUTIE?? Veď olej sa rovná čisté tuky a tým sa treba pri chudnutí vyhýbať ako čert krížu, nie? Nie! Kokosový olej je saturovaný tuk, ktorý pozostáva zo stredne dlhých reťazcov mastných kyselín.

Tuk, ako tuk. Alebo nie?

Nie je však saturovaný tuk ako saturovaný tuk. Narozdiel od saturovaných tukov, ktoré bežne nájdeme v mäse, hydine, alebo mliečnych produktoch, kokosový olej je bohatý na polyfenoly, látku, ktorá je známy antioxidant. Odborníci na zdravú výživu odporúčajú nahradiť živočíšne tuky rastlinnými, ako sú napríklad olivový, alebo kokosový olej. Takže laicky povedané, saturované tuky v mäse sú blé a zlé, ale kokosový olej ako saturovaný tuk je Vášmu zdraviu prospešný.

Konzumácia kokosového oleja ako nástroj na schudnutie

Kvalitný panenský kokosový olej zlepší stav Vašej imunity, zrýchli metabolizmus a budete mať vďaka nemu kopec energie. Okrem toho, polievková lyžica kokosového oleja Vás zasýti na pár hodín, čiže je to skvelý pomocník, ako predísť vlčiemu hladu, kedy sme schopní zjesť celú kravu aj s kopytami. Supermodelka Miranda Kerr hovorí, že denne konzumuje až 4 lyžice kokosového oleja a tie ju udržiavajú zdravú, štíhlu a hlavne kokosový olej pozitívne vplýva na vzhľad jej pokožky a vlasov zvútra (to máte k chudnutiu ako bonus).

Krok 1
Kúpte si kvalitný kokosový olej. Pripravte sa na to, že bude drahší, ale ak chcete vyťažiť z jeho zázračných účinkov a chcete naozaj chudnúť, nešetrite na kvalite. Pri jednej polievkovej lyžici kokosového oleja pred každým jedlom Vaša pečeň pretransformuje mastné kyseliny z oleja na čistú energiu a Vám sa zvýši rýchlosť metabolizmu.
Chudnutie pomocou kokosového oleja? Dá sa to?
Zdroj: sunwarrior.com

Krok 2
Skúste nahradiť iné oleje, s ktorými bežne vyprážate jedlo za kokosový olej. Chuť jedál bude zo začiatku možno trochu nezvyčajná, ale po chvíľke si zvyknete.

Krok 3
Prepašujte do svojho tela kokosový olej. Sám o sebe kokosový olej nechutí zle, práve naopak. Ale zjesť lyžicu oleja? Garantujem Vás, z tej konzistencie by naplo na vracanie každého človeka. Našťastie existujú skvelé triky, ako si svoju dávku kokosového oleja môžete dopriať. Napríklad v káve. Spravte si šálku horúcej kávy, do nej pridajte trochu mlieka, lyžicu kokosového oleja a všetko rozmixujte ručným mixérom. Kokosový olej splynie s kávou, vôbec ho nebudete v nápoji cítiť, práve naopak, Vaša ranná kávička bude exoticky voňať po kokosoch. Ako bonus, tento nápoj Vás tak zasýti, že na ďalšie jedlo nebudete myslieť veeeeľmi dlho. Kokosový olej môžete takto primiešavať do ranných cereálií, do jogurtov, tvarohov, alebo do smoothies.

Krok 4
Doprajte si dezert. Áno, znie to neuveriteľne, ale s kokosovým olejom môžete chudnúť. Jednoducho zmiešajte kokosový olej s kakaom (klasické horké kakao, nie Granko!!! Na čo to myslíte???) a celú túto maškrtu doslaďte podľa svojej chuti Stéviou. Stévia obsahuje nula kalórií, takže vďaka nej vôbec nepriberiete. Celú zmes dajte do chladničky, aby kokosový olej stuhol a keď Vás prepadne chuť na sladké, jednoducho si dajte túto zdravú čokoládu.

Kokosový olej výživové hodnoty na 100g

Kalórie: 862
Tuky: 100g
Sacharidy: 0g
Proteíny: 0g

Aké máte Vy skúsenosti s kokosovým olejom s súvislosti s chudnutím? Budem rada, ak sa podelíte o svoje zážitky a úspechy v podobe roztopených kilogramov :)