Chudnutie s citrónom a citrónovou šťavou

Zaujímalo Vás, ako je možné, že Heidi Klum, alebo Jennifer Aniston si stále uchovávajú štíhlu postavu, krásnu pokožku a doslova len tak žiaria? Okrem toho, že pravidelne cvičia a jedia zdravé potraviny prepadli zázračným účinkom citrónov. Medzi dietológmi a odborníkmi na zdravú výživu je dobre známe, že citróny majú veľký podiel na znižovaní váhy. Okrem toho vyplavujú toxíny z tela a zvyšujú hladinu energie.

Výhody pitia citrónovej vody

Prvá výhoda je úplne prozaická. Voda zmiešaná s čerstvo vytlačenou citrónovou šťavou je nápoj, ktorý je vyrobený z čisto prírodných ingrediencií, bez pridaných dochucovadiel, éčok a konzervantov. Voda s citrónom nemá žiadne kalórie, preto si jej môžete dopriať koľko Vám hrdlo ráči – narozdiel od sladených limonád, alebo džúsov, ktoré sa tvária ako stopercentné. Ak ste fanúšikmi čerstvo odšťavených ovocných nápojov, máte moje uznanie, ale musíte brať do úvahy, že aj keď sú takéto šťavy zdravé, pri chudnutí by ste si ich nemali dopriať príliš často? Prečo? Jednoducho preto, že ovocie obsahuje tiež veľa kalórií, zatiaľ čo citrónová voda takmer žiadne.

Citrónová voda vypitá hneď zrána, ešte pred raňajkami pomáha prečistiť črevá, naštartovať metabolizmus a ak tento návyk budete praktizovať dlhodobo, zníži sa riziko, že dostanete rakovinu hrubého čreva. Vedeli ste, že citrón obsahuje pektín? Vďaka tejto vláknine budete menej hladní a nebudete podnikať útočné nájazdy na chladničku každú hodinu. Ak ste sa niekedy v minulosti pokúšali znížiť svoj apetít pochlipkávaním kávy, alebo čaju, skúste namiesto toho citrónovú vodu. Uvidíte, že úspešne potlačíte chute na niečo „malé“.
Chudnutie s citrónom a citrónovou šťavou
Zdroj: fullfq.blogspot.com

Ako naštartovať chudnutie s citrónom a citrónovou šťavou

  • pite teplú vodu s citrónom každé ráno hneď po prebudení. Naštartujete si zažívací systém, podporíte látkovú výmenu a zaplníte trochu žalúdok, čo bude plus, lebo nezjete svoje obligátne 4 rožky so šunkou a bambinom, ale len 2 :)
  • kvapkajte si citrónovú šťavu na väčšinu svojich jedál. Šťava z citrónov znižuje hladinu cukru v krvi, čím nám tlmí tzv. vlčí hlad a my zostávame dlhšie najedení.
  • Dodržujte pitný režim. Pitie dostatočného množstva čistej vody je pri chudnutí nesmierne dôležité. Niekomu čistá voda veľmi nešmakuje a preto je skvelé, ak si ju ochutíte práve s citrónom. Nalejte si do skleneného džbánu čistú vodu, pridajte citrónovú šťavu a ak chcete, aj zopár koliesok uhorky. Fantázii sa medze nekladú. Ak ste zvyknutí na sladké malinovky, možno Vám budú prvých pár dní chýbať, ale po prekonaní prvotného absťáku si na ne ani nespomeniete a ušetríte len pri inom pitnom režime stovky kalórií a kilá z Vás budú len tak odpadávať.