Med pred spaním sa rovná chudnutie

Dnešný článok Vás možno šokuje a popravde, kým som si túto skutočnosť neoverila sama na sebe, tiež som tomu nechcela veriť. Všetky články o chudnutí radia, aby ste podľa možnosti obmedzili sacharidy na minimum. Dokonca aj tie zdravé, v ovocí. A keď už nemôžete odolať, tak by ste si sacharidy mali dopriať v doobedných hodinách, kedy telo spaľuje najviac energie. Avšak sacharidy večer a hlavne pred spaním?? To sa rovná už obrovskému prehrešku.

Med, sladký pomocník na spaľovanie tukov

Na túto „fintu“ som prišla úplnou náhodou. Chudnúť som sa snažila zdravo, nehladovala som, vyhýbala som sa nezdravým potravinám, veterníky a punčové rezy som odmietala s kvapkajúcimi slinami na zem a pravidelne som cvičila. Samozrejme, vďaka tomu, že som vydala viac energie, ako som spotrebovala mi váha začala pomaly klesať, ale nešlo to ani zďaleka tak rýchlo, ako som potrebovala. A čo bolo najhoršie, večer tesne pred spaním ma vždy zachvacovala nekontrolovateľná chuť na sladké. Ani nie tak na sladké, ako na sacharidy. Hladná som nebola, ale pre chleba, alebo čokoládový termix som bola ochotná vraždiť. Určite to poznáte. Tieto pocity bolo veľmi ťažké zvládať, preto som si spravila raz z bieleho bánoveckého jogurtu, trošky horkého kakaa a malej lyžičky lesného medu takú menšiu maškrtu. Okamžite sa mi chúťky na sladké utíšili a hneď som bola spokojná. Mala som však trochu výčitky svedomia, že som večer skonzumovala, veď to sa predsa nemá! Tak som si začala „googliť“, či je to vlastne až taký veľký prehrešok a natrafila som na zaujímavú informáciu. Med pred spaním pomáha v noci spaľovať tuk. Viem, znie to šialene, ale je to pravda. Vyskúšala som to na sebe a za 2 týždne som zatiaľ schudla 3 kilogramy.

Medová hibernačná diéta

Takzvaná hibernačná diéta funguje na princípe vyváženia hladiny cukru v krvi. Neuróny potrebujú na svoju bezproblémovú činnosť dostatok glukózy, ktorú im cez deň dodávame, ale keď na noc nemajú k dispozícii žiadnu glukózu, s ktorou by mohli „pracovať“, mozog sa dostane do stresu a prepne sa do „hladujúceho“ režimu. Začne ukladať do tukových zásob všetku prijatú energiu, spomalí metabolizmus a okrem toho vyšle do nášho tela signál, že si má pýtať viac cukru, lebo organizmus je vyhladovaný. Ak si však dáte asi tak polhodinu pred spaním lyžicu prírodného medu (nie tie žbrndy z obchodu), mozog bude mať po celú noc dostatok energie v podobe glukózy, nebude v strese a začne spaľovať tuky ako divý. Vedeli ste, že počas prvých piatich hodín spánku telo spaľuje energiu ešte viac, ako počas cvičenia? Nie? Tak už viete. Okrem toho, že lyžica medu naštartuje organizmus, že bude spaľovať tuky počas spánku, tiež táto metóda funguje ako prevencia závislosti na sladkostiach. Keď Váš mozog si nebude myslieť, že nastala „doba hladová“ nebude nútiť telo, aby Vám dávalo najavo, že zúfalo potrebujete sladkosti, takže nebudete mať takú extrémnu chuť na všetko, čo je sladké. Toto sa odzrkadlí ďalším úbytkom na váhe, lebo ušetríte značné množstvo kalórií.

Mike McInnes, génius za metódou chudnutia počas spánku

Pán McInnes je ten, kto stojí za zrodom tejto revolučnej metódy chudnutia. Okrem toho pri redukčnej diéte navrhuje nahradiť väčšinu cukru, ktorý skonzumujete za med. Sladíte si kávu? Skúste prestať. A ak si neviete vychutnať čaj, alebo kávu bez osladenia, vyskúšajte namiesto cukru sladiť medom. Kilá z Vás len tak odpadnú. Samozrejme, netreba nič preháňať a aj dobrého veľa škodí. Med, aj keď obsahuje množstvo telu prospešných látok sa skladá hlave z glukózy a fruktózy, ktoré by pri chudnutí rozhodne nemali byť dominantnou zložkou potravy. Nech sa Vaša strava skladá hlavne zo zdravých bielkovín, ako je chudé biele mäso, ryby, rastlinných tukov (kokosový olej, olivový olej) a sacharidy si doprajte v podobe medu.
Med pred spaním sa rovná chudnutie
Zdroj: honeyfanatic.com

Med na dobrú noc a sladké sny

Okrem chudnutia som objavila ešte jeden skvelý účinok jednej lyžičky medu pred spánkom. Napriek tomu, že som si vždy dopriala dostatok spánku, 7-8 hodín každý deň, budila som sa unavená a nechcelo sa mi vôbec, ale vôbec vstávať. Keď som začala konzumovať med hodinu pred spaním, zistila som, že spím po tejto prírodnej medicínke ako bábätko, ráno vstávam nabitá energiou, oddýchnutá a dokonca ešte skôr, ako mi zazvoní budík.

Tak čo, vyskúšate aj Vy zázračné účinky medu už dnes večer? Dajte potom do komentárov vedieť, ako sa Vám medová diéta osvedčila.
PS: nezabudnite si vyčistiť zuby! :)