My Fitness Pal aplikácia na počítanie prijatých a spálených kalórií

Chudnutie ide ruka v ruke s počítaním kalórií. Teda nejde ani tak o kalórie, ako o matematiku. Aby ste schudli, musíte mať výdaj energie väčší, ako príjem – je to tak jednoduché a zároveň tak zložité. Ako sa však máte orientovať v tých nekonečných výpočtoch a neprehľadných kalorických tabuľkách, do ktorých si zapisujete všetko, čo ste zjedli a aby to nestačilo, musíte si ešte zapísať Vašu dennú aktivitu. Boli ste si zabehať na 20 minút, ale keď dorazíte s jazykom preveseným cez plece domov, neviete ani za nič zistiť, koľko kalórií ste svojim športovým výkonom spálili.

Nemusíte sa ďalej trápiť, mám pre Vás skvelý tip, ktorý Vám výrazne uľahčí Vašu cestu za chudnutím. Ide o aplikáciu My Fitness Pal, ktorú môžete používať na počítači online, alebo si ju stiahnite do svojho smart phonu. My Fitness Pal je však k dispozícii zatiaľ iba v niektorých jazykoch, takže ak neovládate angličtinu, nemčinu, alebo taliančinu a iné svetové jazyky, asi Vám veľmi táto aplikácia k úžitku nebude.

My Fitness Pal aplikácia na počítanie prijatých a spálených kalórií

Ako My Finess Pal pomáha pri chudnutí?

Postup je jednoduchý. Zaregistrujete sa na stránke, prihlásite sa svojimi prihlasovacími údajmi a potom už len vyplníte svoju váhu, koľko máte rokov, koľko by ste chceli schudnúť, aká je Vaša denná telesná aktivita a to je všetko. Tento program Vám vypočíta Váš bazálny metabolizmus a aj to, v akom pomere by malo byť zloženie Vašej stravy. Potom už len každý deň sem „nahodíte“ údaje o tom, čo ste jedli, v akom množstve a akej aktivite ste sa venovali a ako dlho. My Fitness Pal za Vás vypočíta príjem a výdaj kalórií a dokonca Vám povie koľko by ste vážili, keby ste mali každý deň taký, ako ste práve nahodili do systému, za 5 týždňov.

My Fitness Pal kalórie

Ako to teda funguje v praxi? Do kolónky FOOD vypĺňate nasledovné: Povedzme, že ste mali na raňajky 1 pomaranč, na desiatu jogurt, na obed kuracie prsia s ryžou, na olovrant nastrúhanú mrkvu s kokosom a večer ste zmlsli rajčinovú polievku. Stačí si do svojho My Fitness Pal jedálnička zaznačiť množstvá, čo ste skonzumovali a hlavne nájsť dané potraviny v zozname My Fitness Pal. K jednotlivým potravinám už máte priradené kalorické hodnoty a dokonca pomer sacharidov, bielkovín a tukov. Že nemôžete nájsť napríklad jahodovú Milku? Pozrite sa na zadnú stranu obalu čokolády a pridajte jednorazovo počet kalórií, ktoré ste zjedli.
Do kolónky EXERCISE si zase poznačíte Vaše fyzické aktivity. Odhrabávali ste polhodinu sneh? Výborne, to sú spálené kalórie. Nezáleží na tom, či ste hrali tenis, alebo ste upratovali, všetko sa to rovná energetickému výdaju, ktorý by ste mali zaznačiť. My Fitness Pal na konci dňa vyráta, či ste boli v energetickom pluse, alebo mínuse vzhľadom na svoj bazálny metabolizmus a teda či ste za uplynulý deň schudli, alebo pribrali.
Zo začiatku sa Vám to možno bude zdať komplikované, ale akonáhle budete mať prehľad o tom, čo všetko jete, bude Vaše chudnutie oveľa ľahšie a Vy si túto aplikáciu zamilujete!
Ale pssst, nikomu o nej nehovorte!

Robím si srandu :) Odporučte ju svojim priateľom, ktorí sa snažia schudnúť, uvidíte, že to ocenia.