Predstavujeme zázračné tabletky na chudnutie!

Keď ide o chudnutie, každý z nás si predstaví úmorný boj, vyčerpávajúce cvičenie, odriekanie, pocity hladu na odpadnutie...jednoducho nič príjemné. Ak sa niekto snaží schudnúť, je mu jasné, že to piknik nebude. Preto mnoho ľudí predtým, ako sa vydajú na cestu za štíhlejším telom napadne, či neexistujú nejaké zázračné tabletky na chudnutie, ktoré by za Vás spravili všetku ťažkú prácu a Vy by ste vďaka nim zhadzovali kilá bez námahy.

Fungujú tabletky na chudnutie, alebo nie?

Predstava je to úplne úžasná. Zopár krát denne si dáte tabletku a popritom, čo si dáte pizzu, na desiatu zjete Snickers a večer pri telke schňapnete kopec zmrzliny a dva sáčiky zemiakových lupienkov (No dobre, tak tri..) budete stále chudnúť. Nech Vás reklama a recenzie na internete presviedčajú o čomkoľvek, tabletky na chudnutie nefungujú. Naozaj sa nad tým skúste len na chvíľku zamyslieť. Keby naozaj taký zázračný preparát fungoval, myslíte, že by na tomto svete behali obézni ľudia? Myslíte, že keby nejaké lieky na chudnutie boli tak účinné, že by sa o tom všetci ľudia s nadváhou nedozvedeli? Chudnutie je súčasťou obrovského biznisu, kde sa každý rok pretočia neskutočné množstvá peňazí. Nové diéty, nové lieky, zoštíhľujúce spodné prádlo, krémy na celulitídu, plastické operácie, odsávanie tuku, knihy, proteínové drinky, to všetko ľudia bezhlavo kupujú v snahe vyzerať čo najlepšie. Avšak žiadne tabletky na chudnutie nezabezpečia, že budete po ich konzumácii vyzerať ako modelka. Farmaceutické spoločnosti však platia za marketing ťažké prachy, aby ste tomu uverili, preto sa majte na pozore.
Predstavujeme zázračné tabletky na chudnutie!

Ale na mňa nič iné nezaberá, lieky na chudnutie sú moja posledná šanca, ako schudnúť

V prvom rade, nadváha nie je len kozmetický problém, je to niečo, čo vážne ohrozuje vaše zdravie. Väčšina ľudí chce schudnúť, aby vyzerali dobre a páčili sa svojmu okoliu. To je síce fajn, ale presne v tom tkvie problém väčšiny chudnúcich. Ide len o vzhľad. Zdravie je druhoradé. Je nám jedno, ako si diétami poškodíme zdravie, koľko chémie v tabletkách prehltneme, chceme dobre vyzerať. Môžete mi veriť, že Vám rozumiem. Tiež som si to myslela dlhé roky. Potom som sa spoznala s jednou chudou babou a závidela som jej, že môže do seba naládovať pizzu, čokoládu a nikdy nepriberie ani gram. „Vďaka“ tomu vôbec necvičila a poviem Vám, že bola taká slabá, aká by som nikdy v živote nechcela byť. Nemala na nič energiu, nič sa jej nechcelo a časom sa pridružili aj zdravotné problémy. Takže výzor je jedna vec. Ale zdravie je niečo úplne iné. Ak chcete, aby Vám telo fungovalo perfektne do neskorého veku, potom musíte pristúpiť na nepopulárnu hru: zdravá a pestrá strava, plus pohyb. Naše telo pohyb potrebuje, nezáleží na tom, či ste chudí, alebo vyzeráte ako panáčik Michelin.

Na cvičenie a pravidelnú stravu nemám čas! Viete, čo to je mať tri malé deti a popritom chodiť do práce?

To je žiaľ problém. Časová vyťaženosť je spolu s pohodlnosťou na prvých priečkach zoznamu dôvodov, prečo si ľudia tabletky na chudnutie vôbec kupujú. Nikto dnes nemá čas. V práci, alebo aj v škole zažívame hektiku na dennom poriadku, niekto musí spraviť nákupy, niekto musí upratať, navariť, požehliť atď... veď to poznáme. Ale všetko sa dá, ak sa chce. Nikto nehovorí, že každý deň musíte cvičiť tri hodiny a vyvárať si separátne menu. Avšak bezduché sledovanie Búrlivého vína, alebo Šeherázady spojené s pojedaním veterníkov naozaj nie je spôsob, ako sa dopracujete k zdravej váhe. Ak zvažujete tabletky na chudnutie preto, že ste zaneprázdnení a nemáte na cvičenie čas, skúste sa spýtať samých seba, či by ste si na svoje zdravie nenašli čas aj keby ste mali rakovinu.

Kamarátka mojej kamarátky po tabletkách na chudnutie schudla 4 kg za mesiac. Fakt! Nekecám!

Fajn, udržala si kamarátka Vašej kamarátky váhu na rovnakej úrovni aj keď vysadila tabletky? Viete, aký je jej zdravotný stav, alebo Vás naozaj zaujíma úbytok na váhe, bez ohľadu na to, či to bola voda, tuk, alebo svaly? Hlavne, že váha ukazuje menšie číslo? Keď sa nad tým zamyslíte, tabletky na chudnutie sú podobné, ako lotéria. Ľudia si podávajú lotériu, lebo veria, že sa na nich usmeje šťastie a vyhrajú rozprávkové bohatstvo. Nikto z nich svojim známym a kamarátom neoznamuje, že si podal los a čaká na výhru, lebo vie, že by ho vysmiali, pretože šanca na výhru je tak nízka. To isté sa deje s tabletkami na chudnutie. Ľudia si ich kupujú „na tajnáša“ v lekárňach a panicky sa obzerajú, či ich pritom neprichytí teta z 3 kolena, alebo recepčná z ich firmy. Lebo podvedome vedia, že schudnúť sa dá úpravou stravy a pravidelným pohybom, ale napriek tomu chcú vyskúšať, či neexistuje ľahšia cesta. Mrzí ma to, ale neexistuje. Jediné, čo sa po tabletkách na chudnutie naozaj stane štíhlejším, je Vaše bankové konto.

Aké máte skúsenosti s liekmi na chudnutie Vy?