Rýchle chudnutie z brucha - návod na brucho snov!

Och, mať výstavné brucho bez štipky tuku a vyrysovanými pevnými svalmi ako z ocele, to je sen mnohých z nás. Denno-denne nás bombardujú médiá perfektnými modelkami v bikinách a modelmi s takým brušným svalstvom, že by sa na ňom dal strúhať syr. Keď nám skĺzne pohľad dole na náš vlastný pupok, vo väčšine prípadov to nie je až taká sláva. Preto je chvályhodné, že ste sa rozhodli niečo so svojím bruškom urobiť.

Dá sa schudnúť len z brucha?

Otázka, ktorá trápi najmä ženy. Prečo? Lebo nežnejšie pohlavie má zhadzovanie kilogramov v mysli pevne prepojené so stratou veľkosti pŕs a to rozhodne nechcú. Ženám aj mužom sa veľké prsia páčia, ale žiaľ, keďže sú z väčšej časti tvorené tukom, potom sa logicky pri chudnutí zmenšujú. Ale späť k pointe. Z brucha, alebo len z nejakej konkrétnej časti tela sa schudnúť nedá. Selektívne chudnutie proste neexistuje. Preto ak chcete mať ploché bruško, budete musieť roztopiť tú vrstvu slaniny, ktorá pokrýva celé telo.

No dovoľ! Ja som úplne chudá, len na bruchu mám „šunky“

V tom prípade sa hlboko ospravedlňujem, ak som Vás urazila, naozaj to nebolo mojím zámerom. Niektorí ľudia vskutku priberajú najviac práve na určitých telesných partiách, ale telesný tuk sa nachádza všade, aj keď ho nie je vidieť. Na nohách, rukách, alebo v tvári si tuk všimnete až keď máte ozaj dobrých pár kíl navyše, avšak na bruchu je vidieť takpovediac okamžite, preto toľký záujem o chudnutie práve z brucha. Ak chcete schudnúť z brucha, budete musieť schudnúť celkovo.

Rýchle chudnutie z brucha - návod na brucho snov!

Brucho s tehličkami ako z časopisu

Prečo majú profesionálne modelky a modelkovci :) také perfektné bruchá? Pretože ich percento tuku v tele je o dosť nižšie ako u bežných smrteľníkov. Pre ženy je normálne keď ich percento tuku v tele sa pohybuje v tomto intervale: 18 – 35%, pričom 18% majú veľmi chudé ženy. Pre mužov sú normálne tieto hodnoty: 10 – 25%. Modelky mávajú okolo 14% telesného tuku. Pretože medzi svalom a pokožkou nestojí žiadna tuková bariéra, je im vidieť líniu svalov.
Rýchle chudnutie z brucha - návod na brucho snov!
Zdroj: builtlean.com

Tvrdohlavý tuk na bruchu

Hmm...tuk by nemal mať charakterové vlastnosti, ale som presvedčená o tom, že niektoré veci ich naozaj majú. Tak ako pupáky bývajú škodoradostné a s PhD. titulom z Mat-fyzu (lebo sa Vám s matematickou presnosťou vyhodia presne v strede čela a ako na potvoru pred prvým rande, alebo prezentáciou v práci, kde na Vás bude zízať 30 kolegov), tak aj brušný tuk býva tvrdohlavý. Nelapí sa na Vás ako prvý a zlezie dole ako posledný. Ak chcete mať perfektné brucho, základom je strava bohatá na zeleninu, vlákninu a dostatok kardio cvičení, kedy prichádza k spaľovaniu tuku (po celom tele) a na spevnenie brušného svalstva cvičte rozličné formy brušákov (klasické, priečne), alebo vyskúšajte od Jillian Michaels 6 Week Six-Pack