Spaľovače tukov, ktoré sú najlepšie a fungujú vôbec?

Spaľovače tukov. Veľmi vyhľadávaná fráza na internete. Dalo by sa povedať, že hneď druhá po tabletkách na chudnutie. Kto sú ľudia, čo hľadajú spaľovače tukov? V prvom rade dúfam, že sú to jednotlivci, ktorí si uvedomili, že bez športovania sa k vysnívanej postave naozaj nedostanú a hľadajú nejaký preparát, ktorý by ich úsilie v posilovni ešte znásobil. Ak si čítate tieto riadky a spaľovače tukov považujete za účinnejšie tabletky na chudnutie, ktoré spôsobia úbytok váhy bez námahy, potom sa môžete s pozitívnym účinkom spaľovačov rozlúčiť.

Spaľovače tukov (fat burners) a delenie

Poznáme viacero druhov spaľovačov tukov a delenie je nasledovné:
Termogénne spaľovače tuku
• Voľné stimulanty spaľovania tuku
• Blokátory sacharidov
• Blokátory tukov
• Regulátory hormónov štítnej žľazy
• Produkty potláčajúce chuť do jedla
• Kortizolové produkty
• Ostatné spaľovače tukov

Na trhu s doplnkami na chudnutie existuje viac ako 300 druhov týchto spaľovačov a aby sme trochu poodkryli celé mystérium okolo toho, či tieto zázračné tabletky fungujú, alebo nie, musíme si objasniť jednu vec. Spaľovače tukov naozaj pomáhajú pri chudnutí, ale (s dôrazom na ALE) ako ktoré. Existujú účinné a aj neúčinné spaľovače. Povedala by som, že viac je tých neúčinných. Tuční ľudia sa veľmi radi nechajú zlákať na marketing. Napríklad na tomto blogu nájdete článok o čučoriedkach a ich pozitívnom vplyve na zbavenie sa tukových zásob. Vždy keď vyjde nová štúdia, ktorá hovorí o tom, že niečo má vplyv na chudnutie okamžite sa toho chopia farmaceutické spoločnosti a bez ohľadu na to, aký veľký účinok daná látka na chudnutie má. Zhadzovanie nadbytočných kilogramov je ťažký biznis a ako sa hovorí, kto prv príde, ten prv melie – preto toľko rozličných prostriedkov na chudnutie.
Spaľovače tukov, ktoré sú najlepšie a fungujú vôbec?

Spaľovače tukov rovná sa bezproblémové chudnutie?

To ani zďaleka nie. Žiaľ, ešte nikto nevymyslel takú tabletku, ktorú ráno zapijete pohárom vody a večer ste o kilo tuku ľahší. (to by bol život, čo? :)) Reklamy však tvrdia niečo iné a recenzie mnohých ľudí, ktoré sa javia ako reálne sú tak lákavé, že mnohí z nás naletia a kúpia si daný produkt a potom nasleduje sklamanie. Je to nefér. Pýtate sa prečo sa predávajú neúčinné tabletky na chudnutie a neúčinné spaľovače tukov? No a v tom je chyták. Oni účinné sú, ale len do tak minimálnej miery, že sa vskutku javia ako neúčinné. V prvom rade, ak ste odhodlaní si nejaký spaľovač tukov zaobstarať a nebudete počúvať nikoho, kto by Vám to chcel vyhovoriť, v poriadku. Prvé, čo musíte urobiť, je poradiť sa so svojím ošetrujúcim lekárom, ktorý pozná Váš zdravotný stav. Ten Vám vzhľadom na Vaše zdravie môže „odklepnúť“, či užívanie spaľovačov tukov je pre Vás bezpečné. Ak máte tento bod už za sebou, potom už len ostáva kúpiť si samotný spaľovač tukov. Ale ktorý?
Spaľovače tukov, ktoré sú najlepšie a fungujú vôbec?

Ktoré spaľovače tukov sú najúčinnejšie a najlepšie?

Pozerajte sa v prvom rade na zloženie a nie na reklamné plagáty, ktoré tvrdia, že s daným produktom schudnete 10 kíl za týždeň. Zaujímať by ste sa mali o také spaľovače, ktoré obsahujú nasledovné zložky:
  • 5-HTP (5-Hydroxytryptophan), ktorý znižuje apetít a teda je vhodný pre ľudí, ktorí sú schopní zjesť celú kravu Milku aj s kopytami a napriek tomu sa im máli. Táto látka nemá žiaden vplyv na spaľovanie samotné, jediné, čo s ňou docielite je, že znížite príjem svojich kalórií. Pozerajte, či sa v zložení nachádza dávka aspoň 300-500mg, inak Vaše snaženie nebude mať význam. 5-HTP účinkuje najmä na obéznych ľudí, takže ak máte len 5 kg navyše, nie je to nič pre Vás.
  • Kofeín patrí asi k najznámejším spaľovačom tuku. Jeho účinky na tukové zásoby sú dvojaké. Ad jedna, zvyšuje hladinu adrenalínu, ktorý spaľuje tuk a po druhé kofeín znásobuje efektívnosť ďalších účinných zložiek obsiahnutých v spaľovači. Pozor, ak si Vaše telo už vybudovalo toleranciu na kofeín, potom sa želaný efekt v podobe roztopených kíl nedostaví.
  • Koncentrát zo zeleného čaju, aby sme boli presní katechíny zo zeleného čaju majú tiež preukázaný účinok pri spaľovaní tukov, ale ako bude intenzívny záleží do veľkej miery na Vašej genetike. Nefunguje teda u každého.

Máte so spaľovačmi tukov osobnú skúsenosť? Osvedčili sa Vám, alebo nie?