Ballet Beautiful Swan Arms - cvik na krásne ramená a hrudník hodný baletky

Mary Helen Bowers je známa balerína, ktorú v baletných kruhoch pozná azda každý. Celosvetovo sa však preslávila vďaka tomu, že trénovala Natalie Portman a pomáhala jej s prípravou na film Black Swan, alebo teda Čierna labuť. Stvárnenie psychicky labilnej baletky vynieslo Natalie Oscara a množstvo ďalších ocenení a Mary Helen si všimla, že sa zdvihol záujem žien o balet.Baletky sú známe svojimi útlymi postami, ktoré sú však pevné ako z ocele. Baleríny naozaj môžu vyzerať krehko, ale za ladnými pohybmi sa skrývajú dlhé roky driny, vďaka čomu majú dlhé a štíhle svaly, ktoré im nejedna žena závidí. Dnes sa zameriame na ruky. Na jednom zo svojich cvičebných DVD Mary Helen Bowers predvádza cvik, ktorý sa volá Swan Arms, alebo Labutie ruky.
Cvik spočíva v precíznom pohybe rúk, ktorý sa podobá na mávanie krídlami. Mimoriadne dôležitý je postoj. Pekne sa vyrovnajte, spevnite trup, stiahnite zadok a pomaly dvíhajte ruky nad hlavu, až sa o seba dotknú chrbtami. Potom ich zase spustite dolu. Takto s nimi pomaly mávajte 15 minút a garantujem Vám, že na druhý deň nebudete schopné zdvihnúť ani pohár vody.

wn-friends.org

Swan Arms - cvik na krásne ramená a hrudník hodný baletky
 maryhelenbowers.tumblr.com


Swan Arms je oveľa zložitejší cvik, ako sa zdá na prvý pohľad. Nezabúdajte si počas cvičenia udržiavať stále správny postoj, čiže ruky idú vždy po rovnakej línii presne nad hlavu, nie dopredu a trup majte stále spevnený. Pozrite si v nasledovnom videu, ako sa to má správne robiť.