10 000 krokov denne smerom k vysnenej váhe

Viete, koľko krokov každý deň prejdete? Ja som si nedávno kúpila krokomer a skoro som spadla zo stoličky. Denne prejdem priemerne iba okolo 2 000 krokov. To je extrémne málo. Človek nie je stavaný na taký nedostatok fyzickej aktivity. Naši rodičia a starí rodičia a rovnako generácie pred nimi sa museli namáhať oveľa viac a preto netrpeli žiadnymi civilizačnými ochoreniami, ktoré sa dnes týkajú každého druhého z nás. Súčasnosť nás vychováva k pohodliu. Všade sú eskalátory, 2 autá v rodine nie sú ničím výnimočným a nakoniec náš život vypáli tak, že sa všade necháme rozvážať a pešo sa presúvame len minimálne.

10 000 je magické číslo

10 000 krokov denne by sme mali prejsť, aby sme si udržali optimálnu váhu a zdravie. Ak máte nejaké tie kilá navyše, tak obyčajné kráčanie Vám ich pomôže dať bez námahy dole. Boli ste niekedy na prechádzke, kedy ste si voľným tempom chodili po rovinke a zistili ste, že napriek fyzickej námahe vôbec nie ste vyčerpaní? To preto, lebo chôdza je najprirodzenejší pohyb ľudskému telu. Na to, aby Vás nebolel chrbát a mali ste zdravé kĺby, musíte kráčať. Vedecké štúdie ukázali, že keď prejdete každý deň 10 000 krokov, je to rovnako účinné, ako keď si večer na hodinu zacvičíte v posilke.
10 000 krokov denne smerom k vysnenej váhe

10 000 krokov sa rovná 2 000 – 3 500 kalórií

Ak týždeň budete každý deň kráčať a odkrokujete si svoj limit minimálne 10 000 krokov, spálite 2 000 – 3 500 kalórií (podľa toho, koľko teraz vážite a ako rýchlo kráčate). To je pol kila za týždeň.

Krokomer – odpočítavanie krokov. Stiahnite si krokomer pre android zdarma

Ak nemáte smartphone, nevadí, krokomery sa dajú kúpiť aj ako samostatné prístroje, ktoré si jednoducho pripnete na pás nohavíc, alebo sukne a nerušene budú za Vás monitorovať koľko krokov denne prejdete. Avšak ak ste majiteľmi smartphonu, nemusíte doma oprašovať ďalší prístroj. Stačí, ak si stiahnete aplikáciu do svojho telefónu zadarmo. Takýchto aplikácií je viac, za všetky spomeniem napríklad Moves. Táto šikovná aplikácia je veľmi inteligentný krokomer, ktorý dokáže údajne rozoznať, akú aktivitu práve vykonávate. Mal by teda rozlíšiť, či práve kráčate, utekáte, bicyklujete, alebo sa veziete na MHD. Všetky tieto aktivity aplikácia Moves spočíta a prehľadne ich zoradí do grafických kruhov, v ktorých nájdete všetky potrebné informácie. Môžete si aj nastaviť, že chcete na konci každého dňa zaslať info o tom, koľko krokov a koľko kilometrov ste prešli. Tak sa môžete pred spaním tešiť zo svojich úspechov, alebo neúspechov :)
10 000 krokov denne smerom k vysnenej váhe
Zdroj: androidguys.com
Tak ako, osvojíte si tento nový návyk a už zajtra prejdete 10 000 krokov?