7 vecí, ktoré môžete spraviť, aby ste sa boli pripravení na plavkovú sezónu

Aj keď sa ešte len nedávno začala jar, mali by ste v predstihu začať myslieť na letné mesiace. Ak Vás už teraz chytá panika, ako budete vyzerať v plavkách, upokojte sa. Stále máte relatívne dosť času na to, aby ste s tým niečo urobili. Takže zatnite zuby a obrňte sa železnou vytrvalosťou, ideme makať na chrumkavej postave do plaviek.

 • Stanovte si cieľ

  Nezáleží na tom, či chcete schudnúť zopár kíl, alebo túžite po pevnejšom zadku, alebo vyrysovanom bruchu, musíte vedieť, čo chcete dosiahnuť. To je prvý krok. Keď máte len neurčitú, hmlistú predstavu, neurčité budú aj Vaše výsledky. Ak už budete mať svoj cieľ napríklad, že chcete do leta schudnúť 10 kilogramov, rozdeľte si ho na menšie, čiastkové ciele. Povedzme, že si dáte záväzok, že každý týždeň schudnete jedno kilo.
 • Hydratuje, pite a zalievajte

  Pitie čistej vody je perfektný návyk, ktorý Vám vyhladí pokožku, zbaví Vás aspoň čiastočne celulitídy, zaplní Vás (ako sa hovorí, hlad je často prezlečený smäd) a vyplavíte zo seba toxíny. Viem, že dodržiavanie pitného režimu sa omieľa všade stále dokolečka, ale myslíte, že by sa to toľko zdôrazňovalo, keby primeraný prísun vody do nášho tela nebol tak dôležitý?
  7 vecí, ktoré môžete spraviť, aby ste sa boli pripravení na plavkovú sezónu
  Zdroj: au.ibtimes.com

 • Viac čerstvého a menej umelo spracovaného jedla?

  Čo to pre Vás znamená? Aspoň na čas sa vzdajte konzerv a potravín v krabičkách. Ak máte chuť na pomarančový džús, nekupujte si ho, nech obal sväto sväte tvrdí, že je 100%-ný. Radšej si kúpte kilo pomarančov a vlastnoručne si ich odšťavte. Áno je to trochu nepohodlné, ale Vaše telo sa Vám poďakuje.
 • Naverbujte nejakého kamaráta/kamarátku na spoločné cvičenie

  Neexistuje, aby ste v okolí svojich známych a rodiny boli jediní, kto chce vylepšiť svoju postavu. Nebyť na všetko sám a mať podporu od svojich najbližších je na nezaplatenie.
 • Každý týždeň si pridajte 5 minút navyše k tréningovému času

  Viem, päť minút neznie veľa a nezdá sa to ako niečo, čo by v konečnom dôsledku mohlo spôsobiť výrazný rozdiel, ale každá minúta strávená pohybom sa ráta. Všetko sú to spálené kalórie a v dlhodobom merítku to zaváži, verte mi. Okrem toho päť minút navyše si každý nájde, takže tu nie je priestor pre žiadne výhovorky.
 • Vystriedajte playlist

  Tak ako všetko v živote, aj hudba, ktorú počúvate pri cvičení už dva roky môže veľmi ľahko skĺznuť do rutiny. Každé dva týždne vystriedajte Váš tréningový playlist a aj zostavu cvikov. Tak budete seba a aj svoje telo držať stále v napätí a nehrozí, že Vás cvičenie začne nudiť. Odporúčam do hudobného mixu namiešať aj letné vypalováky (o ktorých sa hanbíte priznať, že si pri nich dupkáte nohou, keď ich počujete v rádiu) :) Tieto letné hity bývajú zväčša veľmi dynamické, rytmické a Vy sa zaručene naladíte na prázdninovú vlnu. Okrem toho letné tóny Vám budú vždy pripomínať, prečo to celé vlastne robíte.
 • Poočumujte výklady

  Tento posledný bod funguje ako skvelá motivácia. Nájdite si oblečenie, ktoré sa Vám páči a môžete začať s vizualizáciou, ako za pár mesiacov budete skvele a sebavedomo vyzerať v tých obtiahnutých šatách, alebo ako Vám tie nohavice z výkladu zvýraznia Vaše vypracované nohy. Takisto si môžete na Pintereste vytvoriť motivačnú nástenku s plavkami, ktoré sa Vám páčia, alebo s cvikmi a nízkokalorickými receptmi, ktoré Vás zaujali. Takto zaručene zostanete na správnej ceste k perfektnému telu do plaviek.