Ako schudnúť až 50 kg?

50 kilogramov je už veľmi výrazná nadváha. Ak chcete schudnúť toľko kilogramov, musíte si najskôr zodpovedať nasledovnú otázku: „Čo Vás priviedlo k takej nadváhe? Ako ste sa k takému číslu dopracovali?“ Spôsobilo ju zajedanie stresu v práci, alebo v súkromí? Používate jedlo ako upokojujúci prostriedok? Alebo jednoducho robíte zle výbery v oblasti stravovania?

Potrebujem schudnúť a to hneď! Najlepšie 30 kg za mesiac!

Ak zistíte, čo ste vo svojom živote spravili zle a pochopíte príčinu svojho problému, potom bude oveľa ľahšie odstrániť jeho následok. V prvom rade si vypočítajte k svojej výške, váhe, pohlaviu a fyzickému zaťaženiu bazálny metabolizmus. Potom budete vedieť, koľko energie budete môcť prijať každý deň bez toho, aby ste nepribrali, ale naopak schudli. Poraďte sa so svojím lekárom, koľko kalórií si budeme môcť ubrať, aby ste si nespomalili metabolizmus a zároveň, aby ste svojmu telu dodávali aj naďalej dostatok potrebnej energie a živín.
Ako schudnúť až 50 kg?

50 kg ste nepribrali za noc a za noc ich ani neschudnete

Keď nastanú zmeny vo Vašom jedálničku a vo Vašom životnom štýle, uvidíte, že prvé kilá pôjdu dole extrémne rýchlo. Okrem toho sa Vaše telo aj začne zbavovať zadržovanej vody, takže to bude ďalší úbytok na váhe. Po mesiaci začnite do svojho bežného života pridávať aj pohyb. Keď máte výraznú nadváhu, musíte si dávať pozor, akú formu cvičenia si zvolíte. Behanie a skákanie by ste mali vylúčiť, lebo takáto fyzická aktivita môže mať fatálne následky na Vaše kĺby. Začnite pozvoľna. Najlepší a najprirodzenejší pohyb, aký môžete svojmu telu dopriať je obyčajná chôdza. Keď sa každý deň budete prechádzať hodinu a budete stále zrýchľovať tempo, zistíte, že každý týždeň budete ľahší a ľahší. Ak sa Vám v istom bode bude zdať, že Vám už len chôdza nestačí, môžete do svojho cvičebného rituálu pridať napríklad plávanie, ktoré kĺby vôbec nezaťažuje. Potom si už len stačí upravovať podiel prijatej a vydanej energie podľa Vašej aktuálnej váhy a o pár mesiacov z Vás bude nový človek. Musíte však pochopiť, že chudnutie nie je dočasná záležitosť. To je prijatie novej filozofie a zrieknutie sa zlých a nezdravých návykov, ktoré Vás doviedli k veľkej nadváhe a k zdravotným komplikáciám.