Detoxikačná kúra a diéta - kúpte si javorový sirup (Master Cleanse)

Ako sa pomaly ale isto oteplieva a nastupuje jar, všetci máme chuť pre svoje telo spraviť niečo navyše. Po zime sa cítime byť vždy oslabení, malátni, o kilách navyše ani nehovoriac. Preto je príchod jari synonymom pre nespočetné množstvo detoxikácií. Jednou z nich je aj detoxikácia s javorovým sirupom, limonádová hladovka, alebo Master Cleanse. Celosvetovo ju preslávila Beyoncé. Áno tá Beyoncé, ktorá je perfekcionistka, perfektne spieva, skvele tancuje, zarába milióny, má dokonalé vlasy, pleť, zuby a postavu, za ktorú by množstvo žien vraždilo. Ak sa k nejakému produktu, značke, alebo aj k diéte pripíše tak známe meno, ako má Beyoncé, je to odsúdené na úspech. Podvedomie zapracuje a Vy si akosi začnete navrávať, že keď Beyoncé vyzerá tak skvele vďaka detoxu s javorovým sirupom, potom určite nadpozemská krása neminie ani Vás.

Ak ste doteraz boli na pochybách, určite Vás presvedčí skromné priznanie od samotnej Beyoncé, že vôbec nie je dokonalá a celý život bojuje s hmotnosťou. Výsledok v podobe bezchybnej postavy známej speváčky ale nespočíva len v nejakom detoxe. Za jej výzorom stojí pevná vôľa sťa z kameňa a pravidelné cvičenie.

Javorový sirup, citrónová šťava a kajenské korenie – návod na dokonalú postavu

Tento detoxikačný nápoj naozaj obľubuje množstvo celebrít a sú schopné odprisahať, že za 10 dní schudnú 10 kilogramov a po nej by mal mať človek viacej energie, žiarivejšiu pleť a pohľad, husté a lesklé vlasy a pevnejšie nechty. Znie to skvele. 10 dní budem pocuckávať nejaký nápoj a potom budem vyzerať ako svoje krajšie výrazne chudšie a mladšie ja? Kto by to nechcel vyskúšať? Táto javorová diéta vznikla pred viac ako 50. rokmi v Spojených štátoch amerických a jej autorom je Dr. Stanley Burroughs. Jeho pôvodným zámerom bolo očistenie celého tela od usadených toxínov v tele. Kúra by mala prečistiť pečeň, obličky a celý tráviaci trakt. Vďaka tomu, že pečeň, ktorá filtruje krv sa očistí od toxínov, bude čistá aj krv a tak by ste sa teoreticky mali zbaviť alergií a problémom s pokožkou. Úbytok na váhe sa považuje len za príjemný bonus. Majte na pamäti, že nech ste na konci detoxu ľahší o hocijaký počet kg, viac ako polovicu naberiete späť, keď sa vrátite k normálnej strave. Trik, ktorý Vám vďaka javorovému detoxu zabezpečí trvalý úbytok kilogramov spočíva v tom, že po skončení s touto kúrou by ste nemali mať tak extrémnu chuť na ťažké, sladké, alebo mastné pokrmy, preto by to mal byť ideálny čas na radikálnu zmenu v stravovaní.
Detoxikačná kúra a diéta - kúpte si javorový sirup (Master Cleanse)

Detox s javorovým sirupom – postup a recept

Princíp javorovej očistnej kúry spočíva v konzumácii len a výhradne špeciálneho nápoja, ktorý môžete poprípade doplniť čistou vodou a bylinkovými čajmi, ideálne mätovým, lebo ten napomáha k prečisteniu organizmu. Zakázané je akékoľvek jedlo, alkohol a aj káva.
Niečo cez liter vyššie spomínaného špeciálneho nápoja si pripravíte nasledovne:
  • 1 liter čistej vody

  • 140 ml javorového sirupu

  • šťava zo štyroch citrónov

  • kávová lyžičku kajenského korenia

Všetky ingrediencie spolu dôkladne premiešajte a za deň by ste mali vypiť medzi 8 – 12 pohárov. Skôr ako sa na túto očistnú kúru vrhnete, mali by ste sa poradiť so svojim lekárom, či Vám vzhľadom na Váš zdravotný stav nemôže ublížiť. Ak Vám lekár dá zelenú, potom smelo do toho. Nemusíte popri detoxikačnej kúre užívať žiadne vitamíny, lebo javorová limonáda obsahuje všetky vitamíny a minerálne látky, ktoré telo potrebuje. Kúru by ste mali držať maximálne 10 dní. Ak ste už niečo podobné absolvovali bez problémov, môžete si detox predĺžiť na maximálne 14 dní. Ak sa necítite na to, že by ste dokázali vydržať bez jedla 14 dní len na akejsi limonáde, potom môžete vyskúšať aj miernejšiu formu tohto detoxu. Napríklad vymeňte raňajky, alebo večeru, prípadne obe jedlá za detoxikačný nápoj a na obed si dajte nejaké ľahšie jedlo. Keď ukončíte túto kúru, je dôležité, aby ste na bežné stravovanie prešli postupne, takže deň po ukončení pite len ovocné šťavy a potom postupne prejdite cez zeleninové a ovocné šaláty k tuhej strave.