Domáce prístroje na kavitáciu

Vedeli ste o tom, že kavitáciu môžete absolvovať aj v pohodlí svojho domova? Domáce kavitačné prístroje síce nie sú tak účinné, ako tie profesionálne. S ich pomocou však aspoň trochu zredukujete podkožný tuk a neatraktívnu celulitídu.

Domáci kavitačný prístroj Vás vyjde na cca 70 - 90 eur a je to v podstate ultrazvuková a infračervená zoštíhľovacia žehlička, s ktorou si masírujete kožu bodovou elektrostimuláciou. Prichádza tak vlastne k rozbíjaniu tukových buniek ultrazvukovými vlnami. Funguje to tak, že ultrazvuk naruší bunkovú stenu tukovej bunky, ktorá ten tlak nevydrží a praskne. Tuk potom vytečie do medzibunkového priestoru a lymfatickým systémom sa vyplaví z tela von. Po kavitácii je vhodné rozprúdiť lymfatický systém, či už masážou, alebo cvičením, aby sa prasknuté tukové bunky dostali von z tela.

Ako pri všetkom, aj domáce kavitačné prístroje sú zdrojom hádok. Niektoré ženy na neho nedajú dopustiť a prisahajú, že s pomocou kavitácie sa doma zbavili celulitídy, strií a ubudli im centimetre v páse, na zadku a stehnách. Iné zase tvrdia, že domáci kavitačný prístroj sú zbytočne vyhodené peniaze.
Domáce prístroje na kavitáciu
Zdroj: fitsugar.com

Tak ako to je? Fungujú domáce prístroje na kavitáciu, alebo nie?

Môj názor na domácu kavitáciu sa nachádza v neutrálnej zóne. Myslím, že ak máte problematické partie, pričom pravidelne cvičíte a zdravo sa stravujete, tak Vám môže pomôcť. Ako výrazne záleží už od Vašich genetických predispozícii. Každý sme iný a sväto sväte tvrdiť, že niečo zaberie všetkým na 100% je jednoducho klamstvo. Ak by som Vám poradiť, vyskúšajte sa zbaviť celulitídy a podkožného tuku osvedčeným spôsobom. Viac sa hýbte a vynechajte umelo spracované potraviny. Jedzte veľa čerstvej zeleniny, ovocia, pite nesladené nápoje. Keď si toto osvojíte a upevníte si tento návyk, dohodnite si v profesionálnom štúdiu kavitačnú procedúru. Keď sa Vám po zákroku bude zdať, že kavitácia má na Váš organizmus priaznivé účinky, potom sa Vám oplatí zaobstarať si domáci kavitačný prístroj. Ak však absolvujete 3-4 sedenia kavitácie bez želaného efektu, k vysnívanej postave sa budete musieť dopracovať iným spôsobom.