Je skákanie na trampolíne cestou ku krajšej postave?

Ak Vás zaujíma, či skackanie na trampolíne je zdraviu prospešné a môže viesť aj k úbytku váhy, potom stručná odpoveď je ÁNO. Ak chcete zhodiť nejaké tie kilá navyše, budete musieť trochu rozhýbať Vaše lenivé kosti. Najlepšie na tom celom je, že nikto Vás nenúti vykonávať takú fyzickú aktivitu, pri ktorej umierate od nudy, alebo Vám skrátka nesedí. Na skákaní na trampolíne je úžasné to, že Vám to ako cvičenie vôbec nebude pripadať. Naopak. Ako si tak budete hopkať, celá táto aktivita Vám príde ako skvelá zábava.

Trampolína – maximum spálených kalórií

Je pravda, že skákanie na trampolíne je typické skôr pre deti, ale v posledných rokoch sa tomu nebránia ani dospelí. Faktom ostáva, že skákanie na trampolíne spáli oveľa viac kalórií ako napríklad bežanie. Hovorí sa, že 10 minút skákania na trampolíne sa rovná zabehnutiu jeden a pol kilometra. Ak teda neradi márnite čas a pri cvičení chcete spáliť čo najviac kalórií, potom by ste mali vyliezť na najbližšiu trampolínu.

Výhody hopkania na trampolíne

Zhodené kilogramy nie sú jediným benefitom, ktoré Vám poskakovanie hore-dole prinesie. Výskumy dokázali, že ľudia, čo sa pravidelne chodia vyblázniť na trampolínu majú silnejšie srdce, takisto svaly okolo srdca a taktiež sa im značne vylepšila kapacita pľúc. Logicky taktiež nemôžem zabudnúť na zlepšenie koordinácie a rovnováhy. Zaujímavosťou je, že skákanie na trampolíne sa celkom bežne využíva pri rehabilitácií pacientov, ktorí majú kolená po úraze.
Je skákanie na trampolíne cestou ku krajšej postave?
Zdroj: cosmopolitan.co.uk

Skákanie rovná sa chudnutie?

Aby ste čas strávený na trampolíne využili na chudnutie, nemôžete si po jej povrchu len tak mierne skackať. Ak Vám ide o zbavenie sa tukových vankúšov, potom budete musieť nasadiť tvrdší kaliber. Pre inšpiráciu si môžete pozrieť nasledovné video.

Pochopiteľne, na trampolíne môžete cvičiť ako uznáte za vhodné, fantázii sa medze nekladú. Záleží aj na tom, akú trampolínu máte k dispozícii. Ak je dostatočne veľká, potom Vám nikto nebráni skúšať rôzne triky, kotrmelce, roznožky a podobne. Bezpečnosť však musí byť na prvom mieste. Najprv si nechajte od skúsených trénerov vysvetliť techniku správneho skákania na trampolíne, aby ste sa vyhli zraneniu. Ak sa skáče na trampolíne amatérsky, o vytknuté členky a ďalšie úrazy nie je núdza. Kľúčové je rozohriatie – koniec koncov, ako pri každom cvičení. Predstavte si, že Vaše svaly sú ako gumenné pásy. Keď ich začnete naťahovať a zaťažovať bez rozohriatia nebudete to trvať dlho a prasknú. Ak ich však zahrejete, stanú sa viac flexibilné a zranenia sa nemusíte obávať. So skákaním začnite opatrne. Kontrolujte ako vysoko skáčete, kam skáčete a hlavne ako máte umiestnené chodidlá, keď doskočíte na trampolínu. Ak doskočíte na rám trampolíny, alebo spadnete rovno na zem, nemusí to pre Vás dopadnúť práve najšťastnejšie.

Realistické ciele

Tak ako ste nepribrali za noc, tak za noc ani neschudnete. Buďte trpezliví. Skákanie na trampolíne berte ako zábavné oživenie inak nudných cvičení a po istom čase si všimnete, že Vaša postava je oveľa pevnejšia a podkožný tuk sa postupne vytráca. A to za trochu vytrvalosti stojí, nie?