Kavitácia - bezbolestný spôsob chudnutia?

Pokiaľ ide o chudnutie, veľa ľudí dnes už zvažuje rozličné kozmetické zákroky. Nie je to tabu ani pre mužov, ale aj tak ide prevažne o doménu žien. Dôvody má každý, kto o takejto procedúre uvažuje rôzne, preto ich tu nebudeme rozoberať. Metód na podporu, alebo zvýraznenie chudnutia je neskutočne veľa a jednou z nich je práve kavitácia.

Kavitácia, čo je to?

Ak ste o tejto procedúre ešte nepočuli, prečítajte si tento článok a všetko sa dozviete. Kavitácia je vlastne pokročilejšia a neinvazívna forma liposukcie. Avšak nemusíte si „ľahnúť pod nôž“. Kavitácia je procedúra, ktorá prebieha bez narkózy, hospitalizácie, jaziev a bez následnej rekovalescencie, nakoľko nejde o chirurgický zákrok. Nemusíte si ani po kavitácii brať týždeň dovolenku, aby ste sa dali dokopy. Jednoducho prídete na úkon, ktorý je bezbolestný a hneď po ňom môžete bez problémov fungovať. To sú nesporné výhody kavitácie. Pri kavitácii sa odstraňujú pomocou špeciálneho prístroja tukové bunky. Ide o rozbíjanie tukových buniek pomocou nízkofrekvenčného ultrazvuku. Tukové bunky pôsobením ultrazvuku praskajú a vyplavujú sa lymfatickým systémom preč z tela. V podstate si počas tejto skrášľovacej procedúry poležíte a oddýchnete si. Kavitačný proces trvá približne 40 minút až hodinu, v závislosti na oblasti, kde sa vykonáva. Potom klienti absolvujú ešte lymfodrenážnu procedúru, ktorá rozprúdi lymfatický obeh, aby sa rýchlejšie odplavili z tela tukové bunky. Celkovo hlavný účel kavitácie je zbaviť telo nadbytočnej vrstvy tuku a celulitídy. Po kavitácii budete pociťovať zvýšený smäd, ale to je vlastne dobre, lebo pitím čistej vody len podporíte lymfatický obeh. Taktiež by ste sa po kavitácii mali vyhnúť alkoholu, káve a pohyb a pestrá strava rozhodne nie sú na škodu a len zvýraznia celkový efekt.

Čo kavitácia a cena? Je možná zľava?

Záleží od mesta, kde kavitáciu absolvujete, Logicky v Bratislave bude jedno sedenie drahšie, ako v Piešťanoch, alebo Košiciach. Vo všeobecnosti však jedno sedenie stojí okolo 100 eur. Avšak nerátajte s tým, že absolvujete jedno sedenie a máte vystarané. To, koľko krát budete musieť na kavitáciu ísť, aby ste aj videli nejaký efekt záleží na tom, v akom stave je teraz Vaša postava. Niektoré štúdiá ponúkajú rozličné akciové balíčky, alebo v zľave dňa nájdete každú chvíľu zľavu na kavitáciu. Predtým, než sa ulakomíte na „lacnú kavitáciu“ si najskôr zistite referencie na dané zariadenie, či majú ku svojim klientom profesionálny prístup a či boli s ich službami zákazníci spokojní.
Kavitácia - bezbolestný spôsob chudnutia?
Zdroj: paindoctorjimmysmits.blog.com

Tá kavitácia znie dobre. Aké sú výsledky?

Výsledky určite nie sú vidieť po prvom sedení. Ak Vám to niekto tvrdí, potom Vás chce len nalákať, aby ste kavitáciu prišli vyskúšať najideálnejšie do jeho zariadenia. Najčastejšie sa odporúča 3 - 6 sedení, podľa stavu celulitídy a podkožného tuku. Po kavitačnom zákroku by ste mali vidieť na tele úbytok centimetrov, aj keď je to veľmi individuálne. Niektoré ženy si nevedia kavitáciu vynachváliť a vravia, že sa im vyformovala postava a zhodili tuk z problémových oblastí. Iné zase tvrdia, že boli už na piatich sedeniach a žiadne výsledky sa nedostavili. Keďže nejde o práve najlacnejšiu záležitosť, kavitáciu by som doporučovala len tým ženám, ktoré sa zdravo stravujú, hýbu sa a majú celkovo spevnenú postavu, len na určitých partiách sa im držia ako kliešť tukové vankúšiky. Ak len s chudnutím začínate a chcete sa „naštartovať“ nejakou skrášľovacou procedúrou, potom kavitáciu nechajte radšej až na finále.

Kto nemôže kavitáciu absolvovať?

Aj keď je kavitácia neinvazívny zákrok, existujú aj v jej prípade nejaké obmedzenia. Kavitáciu nemôžete absolvovať, ak máte práve menštruáciu, ak máte rakovinu, trpíte epilepsiou, alebo kožnými ochoreniami. Kavitácia je tabu aj pre ľudí, ktorí majú zníženú činnosť pankreasu a obličiek, ktorí majú vážne ochorenie pečene, alebo ktorí majú voperované väčšie kovové implantáty.

Aké máte s kavitáciou skúsenosti? Už ste ju absolvovali, alebo sa len na to ešte chystáte?