Ryžová diéta - detoxikácia. Výsledky a koľko sa dá schudnúť

Väčšina z nás ryžu vníma ako nejakú alternatívu k zemiakom. Často počúvame, ako je plná sacharidov a teda pri chudnutí by sme sa ňou nemali napchávať a inde zase čítame články o tom, ako pomáha ľuďom na celom svete zbaviť sa nadbytočných kilogramov. Kde sa teda nachádza pravda?

Ryžová diéta, návod ako bezbolestne schudnúť?

Ako pri každej diéte, tak aj pri tej ryžovej treba brať do úvahy staré známe: „Všetko s mierou“. Všetky diéty sú dočasné a nikto sa nevydrží tak stravovať po zvyšok života. Jesť teda iba ryžu celý mesiac veľmi zdravé nebude, ale ak si dáte zopár očistných dní, môže ryžová diéta Vášmu telu len prospieť. Hlavne, ak ste odchovaní na údeninách, čokoládach a sladených minerálkach. Ak budete konzumovať správnu ryžu v správnych množstvách, potom áno, ryža Vám naozaj pomôže schudnúť.

Výhody a nevýhody ryžovej diéty

Najskôr je dôležité podotknúť, že nie je ryža ako ryža. Aj keď u nás je viac populárna biela ryža, pri redukčnej diéte sa ju pokúste nahradiť ryžou natural (hnedou). Síce v kalorických hodnotách medzi týmito dvoma druhmi až taký markantný rozdiel nie je, ale zato vo výžive áno. Hnedá ryža totiž obsahuje aj šupky a jej konzumáciou prijímate oveľa viac vlákniny, minerálov a vitamínov. Biela ryža je očistená od týchto šupiek a preto nie je tak výživná, ako jej hnedá „sestra“. Ryža vo všeobecnosti neobsahuje cholesterol, má nízky podiel tukov a energia zo sacharidov a bielkovín zasýti telo na dlhé hodiny. Avšak práve sacharidy sú v prípade ryžovej diéty možným kameňom úrazu. Keď budete konzumovať každý deň na kilá ryže, potom rozhodne neschudnete. Taktiež záleží na tom, ako si ryžu pripravíte. Obľubujete sladké ryžové nákypy? Potom sa o nejakej ryžovej diéte ani baviť nemôžeme.
Ryžová diéta - detoxikácia. Výsledky a koľko sa dá schudnúť
Zdroj: ifood.tv

Ázijský paradox. Všetci sa tam napchávajú s ryžou a predsa nemajú problémy s nadváhou

To je pravda, ale v ázijských krajinách majú neporovnateľný životný štýl. V prvom rade sú veľmi aktívni a takmer všade chodia pešo. Ak nechodia pešo, tak si nájdu inú fyzickú aktivitu. Tak prebytočné kalórie z množstva skonzumovanej ryže rýchlo spália. Ďalej ryžu jedia väčšinou so zeleninou a chudým mäsom. Takže pečené kura s ryžou a marhuľovým kompótom im nič nehovorí. Ak sa ryže počas zhadzovania kíl nechcete ani za nič vzdať, vezmite si potom príklad z Ázie.

Ryžový detox – koľko schudnem?

Ak ste sa pre ryžovú diétu rozhodli, potom uprednostňujte menšie porcie v kombinácii s dusenou, alebo varenou zeleninou. Koľko schudnete, je na Vás. Záleží na tom, ako často sa hýbete, koľko ryže zjete a s čím ju hlavne budete jesť. Každopádne, čítala som články, ktoré hovorili, že pri jedení len ryže so zeleninou sa dá schudnúť za mesiac 10 – 15 kg. Či je to pravda, neviem. Netestovala som to na sebe. Iba ryžu by som jesť neodporúčala, lebo by Vám mohli chýbať po pár dňoch na diéte dôležité vitamíny, ale ak si na ryži pochutnáte s pestrými zeleninovými šalátmi, budete mať dostatok minerálov, vitamínov a vlákniny.