Ty špeky musí pryč!

Zbaviť sa nevzhľadných špekov na tele je snom každého, kto má čo i len zopár kíl navyše. Na druhej strane sa v časopisoch čoraz častejšie objavujú tzv. „ženy s krivkami“, ktoré majú evidentne nadváhu, ktoré sa tvária, že sú so svojou postavou nadmieru spokojné.

Špeky, alebo chodiaca kostra?

Tak ako to je? Je lepšie mať nejaké tie špeky, alebo byť chudým? Ako vždy, treba aj tu hľadať zlatú strednú cestu. Byť tučným je presným protipólom chudej postavy. Ak sa bavíme o extrémoch, ani jedna verzia nie je zdravá a tým pádom dobrá. Preto by sme si mali otázku položiť inak. Je lepšie byť zdravým, alebo nezdravým? Asi by si každý z nás vybral zdravie, nie? Preto sa netreba nechať zmanipulovať módnym priemyslom a radšej si vyberte svoju vlastnú cestu, pri ktorej budete rešpektovať svoje genetické predpoklady a stavbu tela.
Ty špeky musí pryč!
Zdroj: dailyoftheday.com

Dôležité je sa cítiť „vo svojej koži“ dobre

Táto fráza sa často omieľa ako ospravedlnenie či už jedného, alebo druhého extrému. Ak je niekto chorobne chudý, tvrdí, že sa tak cíti dobre. Keď žene preteká okolo opasku sadlo, sebavedomo zdvihne krk a odvrkne, že je ju aspoň za čo chytiť. Naozaj v konečnom dôsledku nejde o nič iné, iba o to, aby sme sa cítili dobre? Alebo, aby sme sa páčili niekomu inému? Všimnite si, že všetky takéto názory vedú k egoizmu, alebo narcizmu. Ani jedno, ani druhé nie sú práve najlichotivejšie charakterové črty. Ak si svoju štíhlu postavu udržiavate len preto, že sa chcete niekomu páčiť, skôr, či neskôr príde situácia, kedy už takto ďalej nebudete vládať a celý tento systém Vám vybuchne do tváre. Ak na druhej strane máte nadváhu a chudnúť sa Vám nechce, lebo nemáte čas, alebo Vám to takto vyhovuje, tak sa za tým skrýva zase len egoizmus a lenivosť, lebo vlastné pohodlie a chuťové poháriky sú Vám prednejšie, ako zdravie.
Zdroj: hubnemespolu.cz

Čo je teda zlatá stredná cesta?

Zlatý stred nájdete vtedy, keď to, ako vyzeráte, alebo koľko vážite nebude na prvom mieste vo Vašom živote, ale ani keď nebude všetok Váš čas ovládať jedlo. Ak je pre Vás bezchybná postava na prvom mieste, potom sa zbláznite, ak ju niečo zdeformuje, napríklad pôrod (toto sa týka samozrejme len žien :)). Ak je Vám na druhej strane jedno ako vyzeráte, potom Vám zrejme nezáleží ani na tom, ako svoje telo vyživujete a skôr, či neskôr sa dostavia veľké zdravotné problémy z nedostatku pohybu a z nedostatočnej výživy. Najlepšie bude, keď sa rozhodnete byť v prvom rade zdraví a aktívni. Pekná a pevná postava je pri takomto životnom štýle len veľké plus, ktoré určite oceníte :)