Vibračná plošina (doska) - naozaj pomáhajú vibrácie schudnúť?

Vibračná plošina je stroj, ktorého primárny účel je zvýšiť efektivitu cvičenia. Takže určite nie je pre ľudí, ktorí dúfajú, že sa niekam postavia/posadia, zapnú gombík a voľajaký zázračný prístroj za nich odvedie všetku ťažkú robotu. Cieľová skupina pre vibračné plošiny je trochu iná. Ide o ľudí, ktorí si uvedomujú, že ak chcú mať peknú postavu, potom budú musieť tomuto snu prispôsobiť zloženie stravy a bude nutné aj do svojho života zakomponovať trochu pohybu. Avšak chcú chudnutie zefektívniť najviac, ako sa dá. A od toho je tu vibračná plošina.

Čo je vibračná plošina?

Prvé, čo človeku napadne, keď sa povie vibračná plošina je nejaká doska, na ktorú sa jedinec postaví a potom, čo stlačí nejaký gombík, tento prístroj z neho vytrasie nadbytočné kilá, dušu a neviem čo ešte. Vibračná plošina je vibromasážny stroj, ktorý sa využíva na spevňovanie a formovanie tela a rýchlejšie chudnutie. Okrem toho sa hovorí, že ak používate vibračnú plošinu pravidelne, zakrátko môžete zamávať celulitíde na rozlúčku. Vibračná plošina totiž využíva Advanced Vibration Technology (AVT), ktorá zvyšuje účinok posilňovania a cvičenia. Vibrácie, ktoré sú počas cvičenia vysielané do svalov spôsobujú ich rýchlejšie sťahovanie a tým pádom sa aj rýchlejšie spaľujú tuky.
Vibračná plošina (doska) - naozaj pomáhajú vibrácie schudnúť?
Zdroj: powerplate.com

Aké sú účinky vibračnej plošiny

Podľa štúdií by cvičenie na vibračnej plošine malo byť až trojnásobne viac účinné, ako cvičenie bez vibračnej dosky. Celý zázrak spočíva v tom, že svaly sa vďaka vibráciám stávajú pružnejšie, zlepšuje sa krvný obeh, vibrovanie pozitívne napomáha regenerácii po fyzickej námahe. Taktiež má liečivý účinok pri stuhnutosti, alebo bolesti kĺbov a svalov, dokonca aj pri reumatizme.

Znie to skvele! Mám o vibračnú plošinu záujem. Aká je jej cena?

Ako pri všetkých fitness prístrojoch v obchodoch nájdete lacnejšie varianty, ktoré si môžete kúpiť na cvičenie doma, ale aj profesionálne vibračné plošiny, ktoré však stoja tisícky eur. Takže cenový rozptyl sa pohybuje medzi 100 a 1000 až viac eur. Každopádne, nekupujte mačku vo vreci, inak hrozí, že budete mať v obývačke ďalší ultra drahý vešiak na prádlo. Najskôr si vyskúšajte v najbližšom fitness centre, ako Vaše telo zvláda vibrácie. Niektorí ľudia s nimi nemajú žiaden problém a niekoho naopak za pár minút neznesiteľne rozbolia vnútorné orgány. Treba vždy počúvať svoje telo a rešpektovať rokmi overený fakt, že čo vyhovuje jednému, nemusí ani zďaleka vyhovovať druhému. Ak zistíte, že Vám cvičenie na vibračnej plošine pomáha, potom Vám už nič nebude brániť, aby ste si vibračnú dosku zaobstarali aj k sebe domov.

Máte už s cvičením na vibračnej plošine nejaké skúsenosti?