Znižovanie váhy a zvyšovanie sebavedomia. O tom, ako ide chudnutie ruka v ruke so sebavedomím

Nech si hovorí každý kto chce, čo chce, podľa môjho názoru existuje len veľmi malé a takmer by som povedala, že neexistujúce percento ľudí, ktorí ak majú na sebe viditeľné tukové vankúše, tak sa za svoju postavu hanbí. Niekto viac a niekto menej. Ak náhodou sa dokážete promenádovať v plavkách pred súrodencami, rodičmi, alebo najbližšími priateľmi, vždy sa v živote vyskytnú situácie, kedy sa musíte vyzliecť aj pred úplne cudzími ľuďmi. Už len keď idete na pláž, či kúpalisko, zvedavým pohľadom ostatných návštevníkov sa neubránite. Alebo keď máte dohodnuté vyšetrenie u svojho lekára. Vždy keď sa vyzlečiete do spodného prádla, alebo plaviek necítite sa dobre, hanbíte sa a najradšej by ste zahrabali pod zem, aby Vás nikto nevidel.

Tukové zásoby a nízke sebavedomie

Možno ste si už pred sebou vypestovali toleranciu na svoj vzhľad a to, že máte záhyby na chrbte už akosi nevnímate, ale keď máte svoje telo vystaviť kritickým pohľadom, akosi podvedome cítite, že sa to, ako vyzeráte, nie je celkom v poriadku a zrazu by ste chceli mať lepšiu postavu. Presne v takých momentoch si uvedomíme, že aj keď sme si na pár kíl navyše už zvykli, stotožnení s nimi nie sme. Nadváha ide ruka v ruke so zníženým sebavedomím, lebo ľudia s nadváhou sa za svoj nelichotivý zjav hanbia. Vyhýbajú sa situáciám, kedy by mali byť konfrontovaní so svojou váhou a aj keď navonok pôsobia vyrovnane a šťastne, nie je to tak. Keby to tak bolo, neboli by pri nákupoch nového oblečenia frustrovaní a znechutení v kabínke, nehanbili by sa za svoje telo a neschovávali by svoje „problémové“ partie.
Znižovanie váhy a zvyšovanie sebavedomia. O tom, ako ide chudnutie ruka v ruke so sebavedomím

S klesajúcou váhou stúpa dobrá nálada, aj sebavedomie

V tomto prípade ide naozaj o veľmi jednoduchú matematiku. Ak pravidelne cvičíte a zdravo sa stravujete (čiže nie ste hladní, podráždení a unavení z večného hladovania a diét) potom sa Vám do tela vyplavujú endorfíny, ktoré sú zodpovedné za dobrú náladu, všetko vo Vašom tele šľape ako švajčiarske hodinky, lebo mu dodávate všetky živiny, vitamíny a minerály, ktoré potrebuje pre optimálne fungovanie a vďaka cvičeniu máte oveľa viac sily a energie. To sa všetko odzrkadlí nielen na nálade, ale aj na váhe. Zrazu zistíte, že rifle, do ktorých ste sa ledva zapli, sú Vám v páse voľné. To by potešilo každého nie? :) Ak vytrváte, o pár týždňov si Vaše okolie všimne, že vyzeráte lepšie a verte mi, že si to nenechajú pre seba. Komplimenty sa len tak pohrnú a Vy si uvedomíte, že keď Vám niekto povie, že vyzeráte úžasne, budete s ním súhlasiť, lebo sa naozaj cítite úžasne. Je to všetko v podstate súčasť začarovaného kruhu. Väčšinou máme o sebe takú mienku, akú dostávame spätnú väzbu od ostatných ľudí. Ak Vám ľudia stále a často hovoria, ako skvele vyzeráte, potom si celkom určite o sebe nebudete myslieť, že ste úplná obluda a ostatní Vám skladajú komplimenty pre nič za nič. A ak budete mať o sebe vyššiu mienku, logicky budete mať vyššie aj sebavedomie a so sebavedomím prístupom sa človeku ľahšie prepláva životom, verte mi.

Ako si zvýšiť sebavedomie chudnutím?

Jednoducho. Netreba sa hrať na nikoho iného a rozhodne ani nechcem týmto článkom naznačiť, že jediný spôsob, ako byť sebavedomým človekom je schudnúť. Myslím si ale, že človek sa stane sebavedomím, keď sa stane najlepšou verziou seba samého. Platí to v práci, platí to pri povahových črtách a platí to aj pri výzore. Ak budete vyzerať najlepšie, ako sa dá, potom sa aj budete oveľa lepšie cítiť, budete mať so svojím "ja" priateľský vzťah a ostatní ľudia to vycítia. Budú radi vo Vašej spoločnosti. Nekopírujte ostatných. Snažte sa zamerať na to, aby ste podstupovali nové a nové výzvy a posúvajte hranice svojej zóny pohodlia a uvidíte, že skôr, ako sa nazdáte budete schopní robiť veci, ktoré boli pre Vás ešte pred pár mesiacmi nemysliteľné a Vaše sebavedomie poletí hore raketovou rýchlosťou :)

Ak máte s chudnutím a následným zvýšením sebavedomia nejaký osobný zážitok, či skúsenosť, budem rada, ak sa o ňu podelíte so mnou a ostatnými návštevníkmi tohto blogu v diskusii pod článkom.