4 najlepšie spôsoby ako bojovať s pokušením zjesť nezdravé jedlo

Ak nežijete v nejakej pustovníckej jaskyni, existuje celkom slušná šanca, že nezdravým jedlom je obklopení takmer všade, kam sa pohnete. V mestách je to ešte horšie. Rýchle občerstvenia sú na každom rohu a vyžaduje si to doslova nervy zo železa, aby ste nepodľahli všetkým lákadlám. Ak s tým však máte problém, skúste si prečítať tento článok a nasledovné 4 tipy, ako sa vyhnúť nezdravým jedlám.

Zíde z očí, zíde z mysle

Neplatí to len o bývalých frajeroch a frajerkách, ale predstavte si, túto ľudovú múdrosť môžete aplikovať aj pri fast foode a sladkostiach. Keď máte nezdravé pochutiny mimo svojho dosahu, potom na ne ani nepomyslíte. Ale keď viete, že v špajzi máte schovanú Horalku na horšie časy a tiež zo dve čokolády, potom ste vystavení pokušeniu non-stop a nedávam veľkú šancu tomu, žeby sa Vám mu podarilo odolať. Skôr, či neskôr príde zlomový moment, kedy budete potrebovať upokojiť nervy a 99% ľudí sa v takej chvíli upokojuje jedlom. Neviem prečo, mrkva nefunguje tak dobre ako Snickers, preto je lepšie, ak takéto jedlá nemáte vôbec v dosahu.

Vždy pripravený!

Nie, to nie je len skautské heslo, ale mali by ste si túto frázu stále opakovať, ak sa chcete vyhnúť nezdravým jedlám. Ak Vás príležitosť nezastihne nepripravených, potom nemáte šancu do seba tlačiť blbosti. Ak máte chuť na niečo sladké a v taške máte banán, v takom prípade skôr odoláte pokušeniu. Alebo ak idete na party, kde sú stoly obložené chipsami, slanými tyčinkami a rozličnými pochutinami, ktoré sa na zdravé a výživné nemôžu hrať ani náhodou, buďte pripravení. Najedzte sa doma, alebo sa ponúknite, že prinesiete zeleninový, alebo ovocný tanier. Zabijete tak dve muchy jednou ranou. Budete vyzerať ako ten najpozornejší hosť na svete a plus si zabezpečíte zdravú alternatívu jedla na večierku.
4 najlepšie spôsoby ako bojovať s pokušením zjesť nezdravé jedlo
Zdroj: 3fatchicks.com

Cvičenie prvé na zozname hneď po zobudení

Pravidelné cvičenie ide ruka v ruke so zdravým jedlom. Okrem toho, ak začnete deň zdravo – čiže si dáte poriadne do tela, garantujem Vám, že po zvyšok dňa budete viac rozvážnejší v tom, čo zjete. Viac si po cvičení totiž uvedomujeme, ako ťažko musíme makať na to, aby sme spálili prebytočné kalórie. Keď si spomeniete, ako ste odfukovali pri brušákoch, dva krát si rozmyslíte, či Vám stojí ten hamburger za to...

Pozitívne okolie je to pravé

Ak vaše okolie je naklonené zmene stravovania a súhlasne prikyvujú keď poviete, že sladkosti, chipsy, sladené limonády a iné nezdravé jedlá nechcete už ani vidieť, máte oveľa väčšiu šancu uspieť, ako keď nemáte vo svojich najbližších oporu. Je totiž oveľa väčšia šanca, že zlyháte vo svojich pokusoch stravovať sa zdravo, ak si celá rodina okrem Vás objednáva každý deň na večeru pizzu. Je to smutné, ale často najbližší ľudia majú na nás zlý vplyv a spôsobujú, že si vyberáme zlé jedlo.