Prečo by ste sa mali vykašľať na medzeru medzi stehnami

Na zahraničných blogoch o chudnutí, alebo na Instagrame, či Pintereste často nájdete fotky dievčat v plavkách, alebo v nohavičkách, pričom tá, ktorá má väčší tzv. „thigh gap“, alebo teda medzeru medzi stehnami, je považovaná za najkrajšiu. Čo je vlastne tá medzera medzi stehnami? Je to prázdny priestor medzi vnútornou stranou stehien, kedy stojíte s nohami spolu, pričom členky a kolená sa dotýkajú. Podľa tohto trendu, ak máte v takomto postoji medzeru medzi stehnami, ste sexi a máte krásnu postavu. Medzera medzi stehnami sa posledné mesiace a roky stala akými všeobecným meradlom krásy pre ľudí, ktorí sú posadnutí svojim vzhľadom. Prečo niečo také na prvý pohľad nevinné ako medzera medzi stehnami sa stalo nástrojom takej skazy?

Mnoho dievčat kvôli tomuto umelému ideálu krásy podstupuje drastické diéty, len aby mali nohy ako palice do fazule, pričom vôbec neberú do úvahy svoju anatómiu. Vzhľadom na stavbu tela, pre niektoré dievčatá a ženy je medzera medzi stehnami skrátka nedosiahnuteľná (ak sa samozrejme nevyhladujú na kosť a kožu). Ak máte úzke boky, potom sa ani nemusíte snažiť, lebo je to anatomicky nemožné. Avšak stránky ako Tumblr, Twitter a Pinterest sa len tak hemžia obrázkami vychudnutých dievčat s tagom #thinspiration a #thinspo, kde sa dievčence chvália medzerami medzi stehnami. Ak do tohto nezdravého kolotoča spadnete, potom sa z neho len veľmi ťažko vystupuje. Keď sa odfotíte s chudými nôžkami a Vaša fotka na sociálnych sieťach zožne úspech v podobe desiatok obdivných a pochvalných komentárov, poviete si, že ste na správnej ceste, veď koho by komplimenty nepotešili? Ak Vám niekto napíše, že to s chudnutím preháňate, poviete si, že čo ten tlsťoch o tom vie a že len závidí. Kritiku nepočúva nikto rád.
Prečo by ste sa mali vykašľať na medzeru medzi stehnami
Zdroj: whattheflicka.com

Keď módny priemysel diktuje ako vyzerá krása

Target v našich končinách nie je až tak známy, ale v USA je to obrovský obchodný reťazec. Nedávno Target čelil obrovskej kritike, že vo photoshope ešte upravoval už aj tak dosť chudé modelky, aby mali ešte širšie medzery medzi nohami, ale až tak, že to bolo opäť anatomicky úplne nemožné. Potom je na mieste otázka, prečo sa za ideál krásy kladie niečo, čo sa nedá dosiahnuť. A prečo dovolíme, aby nám niekto diktoval, čo je pekné a čo už pekné nie je. Každý máme moc definovať krásu pre samých seba a len slabšie osobnosti túto moc prenechávajú niekomu druhému. Čím viac sa nechávame manipulovať, tým viac strácame vlastnú hodnotu. Ak si stále myslíte, že niečo také, ako medzera medzi nohami je meradlom krásy, potom by ste sa mali spýtať samých seba, čo z toho všetkého máte. Komu sa snažíte preukázať svoju hodnotu? Naozaj nejaký „vzdušný priestor“ je tou premennou, ktorá určí, ako krásna sa v skutočnosti cítite vo vnútri?
Zdroj: sandrarose.com

Zdroj: m.aww.com.au

Mne sa ale medzera medzi stehnami páči! Ako ju získam?

Ak máte široké boky, potom máte veľkú šancu, že s pravidelným cvičením a zdravou stravou medzeru medzi stehnami budete mať. Zamerajte sa na cvičenia, pri ktorých si posilníte a spevníte hlavne vnútornú stranu stehien. Rešpektujte však svoju prirodzenú stavbu tela a snažte sa vyzerať najlepšie, ako môžete a nie ako niekto iný. Keira Knightley je napríklad prirodzene veľmi chudá až tak, že ju niektorí obviňujú z anorexie. Tá sa so svojou postavou zmierila a nesníva o väčších krivkách vo dne v noci. Alebo Jennifer Lopez má typicky ženskú postavu s väčšími bokmi a zadkom, ale napriek tomu že má vyšportované telo a takmer ani gram prebytočného tuku, medzeru medzi stehnami nemá a je tak spokojná. Naučme sa preto mať radi, také aké sme a nehrajme sa na niekoho iného, len preto, že to diktuje módny priemysel. Krása vyžaruje v prvom rade zvnútra a nie je definovaná centimetrami.