Ako schudnúť do leta. Vyzerajte na dovolenke k svetu!

Pomaly, ale isto sa blíži leto, čas dovoleniek a preto je načase, aby sme sa zamysleli nad tým, ako sa narveme do bikín, ktoré sme si kúpili o číslo menšie a vo výpredaji v zime v nádeji, že do leta natuty schudneme. Teploty na teplomery sa postupne zvyšujú, ľudia zhadzujú prebytočné kusy oblečenia a odhaľujú vypracované telá, alebo trasľavú huspeninu. Ak ste so svojou postavou úplne spokojní, predpokladám, že by ste si teraz nečítali tento článok, tak automaticky usudzujem, že pri pohľade do zrkadla nekrochkáte blahom.

Ako teda naložiť efektívne s časom, ktorý Vám zostáva do leta? Stačí keď budete dodržiavať týchto nasledovných osem bodov a na pláži budete za hviezdu!

 • Fast food je no-no!

  Fast food je veľmi výhodným a pohodlným riešením, keď nás trápi ukrutný hlad a potrebujeme rýchlo niečo zbaštiť, ale aj malé deti vedia, že s rýchlym jedlom do seba vpracete rýchlo množstvo kalórií. Niektoré jedlá dokonca obsahujú tak veľké energetické množstvo, ktoré by ste za normálnych okolností potrebovali na celý deň. Ak chcete vyzerať v plavkách dobre, vypľujte ten cheeseburger, ktorý práve prežúvate.
 • 2 litre kofoly každý deň nie je dodržiavanie pitného režimu

  Áno, viem. Sladené a ochutené minerálky chutia naozaj dobre, ale pozreli ste sa niekedy na etiketu, koľko cukru vypijete prostredníctvom jedného poháru Coca Coly? 250 ml obsahuje 26,5 gramov cukru. Keby Vám niekto do ruky nasypal cca 30 gramov cukru, asi by ste ho nezjedli, však? Prečo potom nemáte problém na posedenie rovnaké množstvo rafinovaného cukru vypiť?
  Ako schudnúť do leta. Vyzerajte na dovolenke k svetu!
  Zdroj: http://opentimez.com

 • Počítajte

  Myslím kalórie. Ak dodržíte jednoduchý matematický vzorec, že budete prijímať menej energie, ako vydáte, potom budete chudnúť. Samozrejme, dôležité je byť v dobrej nálade a pozerať sa na život optimisticky. Ak sa budete každú hodinu vážiť a zistíte, že ste nielenže nič neschudli, ale naopak ste 300 gramov pribrali, potom celé chudnutie vo svojej hlave sabotujete.
 • Po schodoch, po schodoch, zdolávam poschodia...

  Okrem toho, že v panelákoch si cestou po schodoch užijete kopec zábavy, ako spieva Rišo Muller, je to aj skvelé cvičenie na kondičku. Nielenže chudnete, ale aj posilňujete svoje srdce a celkovo každý jeden schod je pre Vás ďalším stupienkom k lepšiemu zdraviu. Ak ste klaustrofobik a výťahom sa vyhýbate ako čert svätenej vode, potom neni o čom. Ak ste len leniví a ste presvedčení, že svoju telesnú schránku z jedného poschodia na druhé môžete dostať len výťahom, alebo eskalátorom, potom sa Vám bude chudnúť len veľmi obtiažne.
  Zdroj: expats.cz

 • Kardio trochu inak

  Ak nejaké kardio cvičenie už máte zaradené do svojho bežného programu, skúste si ho trochu okoreniť a zefektívniť. Keď chodíte po práci behať, vezmite si do ruky činky. Skrátka pridajte si ešte nejakú záťaž, alebo si na cvičebných prístrojoch nastavte väčší odpor. Takto nakopnete svoj metabolizmus na vysoké obrátky a spálite ešte viac kalórií.
 • Viac závaží, menej kíl

  Čím sa viac Vaše telo stáva silnejšie počas cvičení a čím viac svalovej hmoty získate, tým viac kalórií spálite. Nebojte sa zobrať do ruky ťažšie činky... Ste totiž silnejší, ako si myslíte.
 • Jedzte menej a častejšie

  Nie je jedno, či zjete na posedenie celú pizzu, alebo si ju rozdelíte na viac menších porcií, ktoré jete počas celého dňa. Aj keď by sa Vám mohlo zdať, že je to jedno a to isté jedlo (čo de facto je), Váš metabolizmus pracuje rýchlejšie, ak mu stále zadávate úlohy. Prirovnala ho by som ho k robotníkovi v továrni. Ak ráno mu zadáte veľkú úlohu, bude chodiť okolo nej, nebude sa jej vedieť chopiť, nebude ju vedieť spracovať a ak sa mu to aj podarí, poriadne sa pri tom zapotí. Ak mu však budete v pravidelných časových úsekoch dávať menšie úlohy, bude fungovať presne ako švajčiarske hodinky.
 • Miešajte

  Teraz nemám na mysli miešanie alkoholu, ale miešanie zdravých vecí do nezdravých. Ak ste doteraz viedli nezdravý životný štýl, radikálne sa preorientovať na zdravú výživu by bol masaker. Preto skúste miešanie. Nemusíte piť čistú vodu, zmiešajte ju s ovocnou šťavou pre lepšiu chuť. Nekupujte si sladené ovsené vločky, ale radšej si do nich prisypte čerstvé maliny a lesné plody. Keď pozeráte svoj obľúbený seriál v telke, neseďte stále len na pohovke, ale spravte si zopár drepov, brušákov. Ak radi pečiete, všade dávajte o polovicu cukru menej, ako je uvádzané v recepte. Verte mi, chuť bude o oveľa lepšia a o nič neprídete. Akurát tak o kopu zbytočných kalórií. Takéto miniatúrne a sotva badateľné zmeny sa onedlho prejavia na Vašej váhe a prechod na zdravý životný štýl bude oveľa ľahší.


Máte aj Vy nejaké tipy, ako sa dostať do formy pred plavkovou sezónou? Podeľte sa so ne s nami v komentároch!