Krabičková diéta - nehladujte, jedzte


Počuli ste už niekedy o krabičkovej diéte? Nie je to ani tak diéta, ako pohodlný životný štýl.  Čo to ale vlastne znamená? Krabičková diéta je názov pre službu, ktorá sa postará o Vaše stravovanie. Dodá Vám každý deň na Vami vybrané miesto päť čerstvých jedál, ktoré sú dokonale nutrične vyvážené a vďaka presne vypočítanému počtu kalórií môžete tak ľahko schudnúť 4-6 kg mesačne. Krabičkovú diétu si zamilujete, ak:

·        Neviete variť

·        Nechce sa Vám variť

·        Nákup potravín považujete za stratu času

·        Preferujete hotové jedlo prinesené priamo pod nos

V poslednej dobe sa rozmohol trend rozličných krabičkových diét. Na Slovensku existuje viacero internetových stránok, ktoré majú pod palcom rozliční prevádzkovatelia. Je naozaj z čoho vyberať. Na výber máte krabičkové diéty pre športovcov, pre vegetariánov, pre diabetikov, pre mužov, pre ženy, redukčné krabičkové diéty... Ak ste sa rozhodli, že by ste krabičkovú diétu vyskúšali, popýtajte sa na referencie, porovnajte si cenu, množstvo, kvalitu a hlavne si dajte pozor na to, či je v cene krabičkovej diéty započítaná aj doprava. Aj keď sa to nezdá, táto jedna jediná položka môže stáť desiatky eur týždenne.

 
Zdroj: eurofit-trading.eu

Keď už máte prieskum trhu za sebou, neobjednávajte si jedlo na mesiac dopredu. Najskôr si zaplaťte skúšobný balíček, aby ste sa presvedčili, či Vám jedlo od danej spoločnosti vôbec bude chutiť. Ak ste s donáškovou službou spokojní, potom si môžete objednávať jedlo na týždeň, alebo na mesiac dopredu. Dbajte na to, aby ste na mieste doručenia mali chladničku, alebo mikrovlnku, lebo jedlo v krabičkách sa dodáva na celý deň naraz. Ak si teraz vravíte, že krabičková diéta vyzerá ako ideálne riešenie pre lenivca ako ste Vy, na chvíľku sa zastavte. Nejde totiž o práve najlacnejšiu záležitosť. Cena za jeden deň na krabičkovej diéte sa pohybuje medzi 7 – 15 EUR za deň. Ak sa takto chcete stravovať dlhodobo, môže Vás to vyjsť pekne draho. Aj keď je to určite zaujímavý spôsob stravovania, garantujem Vám, že Vám po chvíľke začne poriadne liezť na nervy. Nebudete totiž s kolegami chodiť na obedy. Nebudete si môcť cez deň dať nič, na čo budete mať chuť (pomimo toho, čo nájdete v krabičkách). Ak budete „švindľovať“ potom pri krabičkovej diéte vôbec neschudnete.

 

Čo je však chvályhodné, táto „diéta“ učí ľudí pravidelnej a vyváženej strave a ukazuje im, že nemusia hladovať, aby schudli. Stačí skrátka jesť.