Sú čerešne vhodné na chudnutie?

Neviem, či aj Vám, ale mne moja babka nonstop prízvukovala, aby som jedla veľa čerešní. Nikdy nezabudla zdôrazniť, že majú veľa draslíka. A mala pravdu. Čerešne sú mimoriadne populárne ovocie najmä pre ich skvelú chuť a  komplexné zloženie. Sú bohaté na vlákninu, čiže Vás zasýtia rozhodne viac, ako nejaká čokoláda, alebo zmrzlina. O vláknine je zase známe, že podporuje trávenie. Ak máte lenivé črevá, napchávajte sa čerešňami počas ich sezóny, čo Vám hrdlo ráči. Ľudí, ktorí trpia na ochorenia štítnej zľazy by mohlo zaujímať, že čerešne obsahujú aj jód, takže by rozhodne stálo za pokus ich zaradiť do jedálnička. Ak ste chudokrvní, mali by ste vedieť, že čerešňové plody podporujú krvotvorbu.
 
Na to, aký má čerešňa malý plod sa v tej červeno-bordovej guličke ukrýva toho naozaj veľa. Čerešne obsahujú až 80% vody, vitamíny C, B a E, karotén a z minerálov v nich nájdete vápnik pre zdravé kosti a zuby, železo, draslík, zinok a horčík.
 
Sú čerešne vhodné na chudnutie?
Zdroj: blog.doortodoororganics.com

Sú ale čerešne vhodné na chudnutie? Ako pri každom jedle, aj pri čerešniach platí, všetko s mierou. Len samotným jedením čerešní rozhodne neschudnete. Jedna čerešňa má približne 5 kalórií. To, či sa ručička na váhe posunie smerom doľava záleží na Vašom celkovom dennom energetickom príjme. Ak ste za celý deň zošrotovali veľkú pizzu, Big Mac menu, chipsy a Sacherovu tortu a na večeru si dáte za misku čerešní, nemôžete očakávať, že vďaka nim schudnete. Ak však máte chuť na niečo sladké, vychladené čerešne môžu byť skvelou voľbou. Pri chudnutí je dôležité brať ohľad nielen na rátanie kalórií, ale hlavne na to, čo je dobré pre Vaše zdravie. Čerešne sú bohatým zdrojom vitamínov a minerálov a ak si ich počas sezóny doprajete v štedrej dávke, Vaše telo a zdravie sa Vám určite odmenia.