Usmievajte sa, schudnete tak viac

Čítate to takmer v článku o chudnutí. Aby Vám z Vašej nadváhy ubúdalo jedna radosť, musíte myslieť pozitívne. Musíte nastaviť svoju myseľ na úspech. Prečo? Celkový prístup je extrémne dôležitý. Napriek tomu pozitívne nastavenie mnohí z nás zanedbávajú. Len si to predstavte. Akonáhle začneme chudnúť, prevraciame s očami: „Och, musím diétovať, nemôžem toto, nemôžem tamto a mal by som si dnes hodinu zacvičiť...“ Proste frfľanie ide pre väčšinu z nás ruka v ruke s chudnutím.

Negatívny postoj pri chudnutí je to isté, akokeby ste mali vystúpiť do kopca ešte so stokilovým závažím na krku. Zbytočne si tak sťažujete svoju cestu k vytýčenému cieľu. Naopak, ak sa nastavíte pozitívne, potom sa Vám bude chudnúť jedna radosť. Dá sa povedať, že do istej miery v tomto prípade funguje placebo efekt. Psychika má nesmierne veľký vplyv na to, ako reaguje na jednotlivé podnety naše telo. Ak ste furt zdeptaní a myslíte na choroby, je vysoko pravdepodobné, že skôr, či neskôr naozaj ochoriete. Viaceré štúdie naopak dokázali, že pozitívne naladení ľudia bývajú menej chorí.

Na internete som si prečítala nespočetne veľa osobných skúseností, kde sa hovorilo o tom, ako ľudia chudli oveľa rýchlejšie a oveľa viac, keď mali zo svojho života radosť a ani na moment nezapochybovali o tom, že to, čo pre seba robia (zdravá strava a pohyb) im prinesie skvelé výsledky. Ak mám hovoriť zo svojej vlastnej skúsenosti, vždy, keď som sa dala na chudnutie, cvičila som len z donútenia, zdravú stravu som v minulosti vnímala ako za trest a tajne som snívala o krémešoch. Keď si všetci okolo mňa naliali Coca Colu a ja som si ústa vyplachovala čistou vodou bez chuti hovorila som si, aké je to strašne nefér, že ostatní môžu jesť čo chcú a ja sa takto trápim. A viete čo? Vtedy som nechudla takmer vôbec a ak hej, tak len úplne slimačím tempom.
Usmievajte sa, schudnete tak viac
Zdroj: cleansefxcanada.com

Naopak, keď som bola dobre naladená a správne motivovaná, chudla som oveľa rýchlejšie. To bolo pre mňa obrovské prekvapenie, lebo som bola sväto-sväte presvedčená, že strata nadbytočných kilogramov je len vecou čistej matematiky. Výdaj energie musí byť väčší, ako jej príjem a potom schudneme. V podstate to stále platí, ale rovnako ako aj pri chemických rovniciach, aj pri chudnutí fungujú jednotlivé prvky ako inhibítory, alebo katalizátory. Pozitívne myslenie skrátka chudnutie zrýchľuje a uľahčuje.

Ako sa teda pozitívne naladiť, keď sa snažíte zbaviť tukového vankúšu? Jednoducho. Nehovorte si, že ste tuční, ale predstavujte si, ako sa Vám vďaka Vášmu novému životnému štýlu mení postava k lepšiemu a ako vyzeráte stále lepšie a lepšie. Vychutnajte si prúdenie endorfínov vo Vašom tele po cvičení. Ak Vám nejaká zelenina, alebo ovocie nechutí, nikto Vás nenúti ich jesť. Jedzte skrátka to, čo Vám chutí, ale dbajte na to, aby to boli zdravé potraviny. Vyhľadávajte taký pohyb, ku ktorému máte vzťah a považujete ho za zábavu. Tak sa budete na cvičenie vždy tešiť. Ak sami seba presvedčíte, že zdravé stravovanie môže byť chutné a cvičenie môže byť zábava, budete chudnúť astronomickou rýchlosťou. Ak mi neveríte, vyskúšajte to ;)