Ako spáliť 500 kalórií za 30 minút

Kto povedal, že musíte tráviť dlhé hodiny cvičením? Čas je vzácny a ak nemáte v pláne sa stať budúcim Arnoldom vo svete kulturistiky, potom si iste viete predstaviť lepšiu zábavu, ako sa večne potiť v posilke. Preto nie je odveci vedieť, ako sa dá spáliť 500 kalórií za 30 minút.

Áno, vidíte dobre. Na spálenie 500 kalórií Vám stačí polhodinka Vášho času. Stačí keď si trochu poskáčete. Prečo akurát skákanie? Skákanie je vynikajúce kardio, pri ktorom už za krátku chvíľu rozpumpujete srdce a keď ho premiešate s posilovacími cvikmi, máte o intenzívny tréning na celé telo postarané. A viete čo je na tomto cvičení najlepšie? Že nebudete potrebovať žiadne pomôcky, cvičiť môžete iba so svojím telom.

Na tomto obrázku nájdete zoznam a počet opakovaní cvičení, ktoré budete musieť absolvovať, aby ste spálili 500 kalórií.

Že sa už tešíte? Ani sa Vám nečudujem :)

Teraz si pôjdeme spoločne prebrať jednotlivé cviky.

Švihadlo – je niečo, čo asi netreba nikomu špeciálne vysvetľovať. Môžete reálne skákať cez švihadlo, ale môžete skákať aj cez imaginárne švihadlo. Jedná sa o pohyb, ktorý vykonáte, nie o to, či preskočíte nejakú šnúru, alebo nie.

High knees/vysoké kolená – Pri tomto cviku beháte na mieste, pričom na striedačku sa snažíte vyšvihnúť koleno pravej, alebo ľavej nohy na úroveň hrudníka.

Drepy – pri drepoch si dávajte pozor na dobrú formu. Neopierajte sa rukami o kolená a dbajte na to, aby ste cvik vykonávali zapojením sedacích svalov a nielen pokrčením kolien.

Kliky – kliky môžete robiť buď „ženské“, alebo normálne, podľa toho, ako ste na tom s kondíciou.

Jumping jacks/skákajúci panák – je ďalšie skvelé kardio cvičenie. Robí sa tak, ako to vidíte na tomto gifku.

Striedavé výpady nohou - jednou nohou vykročte dopredu a spustite sa do podrepu. Dávajte pozor, aby ste si nepreťažili kolená. Ťažisko tela nepresúvajte príliš dopredu.

Brušáky – tie sú jasné myslím každému :)

Butt kicks – aneb kopanie samého seba do zadku :) Snažte sa v dynamickom tempe striedať nohy a zakopávajte za seba.

Mountain climbers – je špecialitka, ktorá Vám spevní celé telo a aj keď vyzerá nenáročne, hneď ako si ju vyskúšate pochopíte, prečo má miesto v tomto zozname. Robte ju tak, ako to vidíte na tomto gifku.

Výkopy dozadu – predstavte si, že za Vami stojí niekto, koho neznášate a máte príležitosť ho beztrestne kopnúť. Určite by ste do toho výkopu dali celú silu :) Zopakujte výkop 25x na každú nohu.