Ako zabrániť ovísaniu kože pri chudnutí?

Ovísajúca koža je veľkým postrachom všetkých ľudí, ktorí zhadzujú kilá. Nezáleží na tom, či sa zbavujete nadbytočného tuku kvôli zdraviu, alebo chcete byť atraktívnejší, pri zastavení ručičky váhy na vysnívanom čísle určite nechcete mať na tele ovisnutú kožu.

Ovísajúca koža je dôsledok rýchleho úbytku na váhe. Tak rýchleho, že inak elastická pokožka sa nestíha postupne sťahovať a prispôsobovať aktuálnej váhe svojho majiteľa. A výsledok? Vyzerá to, akokeby si schudnutý jedinec na seba obliekol kožu podstatne tučnejšieho človeka. Nielenže to nevyzerá esteticky, ale ovísajúca koža predstavuje aj isté zdravotné problémy vo forme rozličných kožných zápalov.

Ak máte 55 kilogramov a chcete schudnúť na 54, potom sa ovísajúcej kože vôbec nemusíte báť. Tento problém sa týka ľudí s veľkou nadváhou, alebo s veľkým a hlavne rýchlym úbytkom váhy. Najčastejšie koža ovísa tam, kde sme mali najväčšie zásoby tuku. Čiže prsia, brucho, ruky (oblasť tricepsov). Preto ak ste sa vydali na cestu za svojim zdravším a atraktívnejším „JA“, určite Vás bude zaujímať, ako zabrániť ovísaniu kože.
teamripped.com

Jediný na 100% účinný spôsob je chudnúť pomaly. Maximálne 1 kg za týždeň. Ideálne, aj trochu menej. To je jediná účinná cesta. Že sa za dva týždne vydávate a ešte máte 20 kilov nadváhu a nezmestíte sa do svadobných šiat? No, tak na to ste mali myslieť trochu skôr. Rovnako, ako ste nepribrali 20 kg za 2 týždne, tak isto je hlúpa myšlienka ich schudnúť za takú krátku dobu.

Pitie je základ. Viem, omieľa sa to stále dookola, ale ak nebudete piť dostatočné množstvo vody, ktoré Vaše telo potrebuje, odmení sa Vám suchou, neelastickou kožou, ktorá bude oveľa náchylnejšia na strie, vrásky a aj spomínané ovísanie.

Hneď, ako zvládnete pitný režim, zamyslite sa nad zložením svojej bežnej stravy. Čím je jednoduchšia a prírodnejšia, tým je to pre Vás lepšie. Ak si dáte organický zeleninový šalát, na kvalite Vašej pokožky sa to prejaví úplne inak, ako keď zjete na obed nejaký polotovar v štýle kura na paprike zo sáčku. Nepristupujte k jedlu ako k niečomu, čo utlmí Váš hlad. Pristupujte k nemu ako k palivu. Vždy keď pocítite hlad, predstavte si, že Vaše telo je auto. Čo do neho natankujete, aby sa mu nezadrhol motor? Pri reálnom aute to viete a rešpektujete. Každý majiteľ auta, ktoré jazdí na benzín sa prežehnáva, aby nebodaj nenatankoval omylom naftu. Keď však ide o naše telo, roky mu dodávame nesprávne palivo a keď ochorieme a „zadrhne sa nám motor“, prekvapí nás, že k tomu vôbec došlo.

Hydratácia – tentoraz zvonka. Ak telo dostatočne hydratujete zvútra, odmení sa Vám žiarivou pokožkou, ale vôbec nie je na škodu premastiť aj najvrchnejšie vrstvy kože. A čím? Opäť platí, čím jednoduchšie a prírodnejšie, tým lepšie. Nemusíte si kupovať drahé krémy od výmyslu sveta, ktoré Vám budú sľubovať večnú mladosť a nekonečnú krásu. Stačí si kúpiť kvalitný olivový, alebo kokosový olej. Tieto dva majú na pokožku mimoriadne priaznivý vplyv a poskytujú jej všetku výživu a hydratáciu, ktorú potrebuje. Ak ste zvyknutí na parfumované krémy, môžete si tieto oleje zmiešať s pár kvapkami esenciálneho oleja podľa Vášho výberu.

Studená sprcha pôsobí ako okamžitý spevňovač. Okrem toho, že o priaznivých účinkoch na psychické a fyzické zdravie studenej sprchy toho bolo popísaného neskutočne veľa, studená sprcha má aj veľa pozitív, pokiaľ ide o krásu pokožky. Zlepšuje cirkuláciu krvi, omladzuje pokožku a aj ju spevňuje. Takže nabudúce, keď budete v sprche vyskúšajte si púšťať na seba postupne stále viac a viac chladnejšiu vodu a postupne sa otužujte. Pri sprchovaní by ste mali postupovať nasledovne: najskôr si otvorte póry na pokožke a vlasoch teplou vodou, namydlite sa, našampónujte sa a potom sa rovnako teplou vodou opláchnite. Takýmto spôsobom odstránite z pokožky a vlasov všetky nečistoty. Postupne vodu aj telo ochladzujte – tak si zatvárate póry a nakoniec skúste vydržať stáť pod úplne ľadovou vodou. Uvidíte, ako inak sa budete cítiť, keď každé sprchovanie zakončíte 30 sekundami pod ľadovou vodou.

Spevňovacie cviky sú tiež kľúčovým bodom, pokiaľ ide o prevenciu ovísajúcej kože. Kde na sebe vidíte najväčšie vankúše tuku, tým partiám venujte zvýšenú pozornosť. Svaly budú mať v tomto prípade podporujúcu a vypĺňajúcu funkciu.

Ak budete dodržiavať všetky tieto body, ovísajúcej kože sa rozhodne báť nemusíte. A hlavne zapamätajte si, že najdôležitejší je pomalý, ale zato trvalý úbytok na váhe. Ak ste však nárazovo schudli a teraz Vás trápi ovisnutá koža, jediné, čo Vám pomôže je ľahnúť si pod nôž a zveríť sa do rúk skúsenému chirurgovi.