Insanity - Day 1. Fit Test

Cvičenie mi nikdy nerobilo problém. Keď vykonávam pohyb, ktorý ma baví a pri ktorom sa nejako extrémne neunavím, cvičím dokonca veľmi rada. Avšak keď sa človek pri chudnutí netlačí až za hranice svojich možností, potom nemôže rátať ani s výraznými výsledkami. Chudnete vtedy, keď sa dostanete mimo svojej zóny pohodlia. A presne to program Insanity robí.

Prvý deň musíte absolvovať tzv. Fit Test. Tento Fit Test si potom zopakujete každé dva týždne, aby ste vedeli, ako ste na tom s kondičkou. Potrebovať budete len svoje telo, kus papiera a pero, alebo ceruzku. A ešte aby som nezabudla, kopec odhodlania.

Fit Test pozostáva z náročných cvikov, ktoré budete cvičiť vždy jednu minútu a Vašou úlohou je ich spraviť za ten čas čo najviac. Potom si napíšete svoje číslo a o dva týždne neskôr si Fit Test zopakujete a opäť sa budete snažiť zo seba vydolovať to najlepšie. Keď si budete zapisovať svoje číslo vedľa toho spred dvoch týždňov, malo by byť vyššie a Vy by ste mali vidieť svoj progres v kondícii čierne na bielom.

Moje dojmy z Fit Testu:

Celá sranda trvá cca 25 minút
 • Po sekcii Warm-Up som sa cítila príjemne nabudená a trošku mi začalo byť horúco, ale od toho predsa sú cviky na rozohriatie, nie? Zatiaľ som veľmi spokojná.

 • Stretching – nosné dierky mám rozšírené na dvojnásobnú veľkosť od pýchy. Takto sa cítim po každom dobrom cvičení. Už cítim, ako sa mi vyplavujú do krvi endorfíny. Škoda len, že som môj úbohý mozoček akosi neuvedomuje, že som v podstate len na začiatku cvičenia.

 • Switch Kicks – OK, prvých pár sekúnd sa dalo zvládnuť, ale toto nie je sranda. Začínam funieť ako sob v ruji. 

 • Power Jacks – veľmi podobné ako Jumping Jacks, ale skáčete do mierneho podrepu. Nie je to prechádzka ružovou záhradou, ale ešte držím tempo.

 • Power Knees - vyzerá to úplne ľahko a dokonca prvá polovica mi ľahká aj pripadá, ale z nejakého nepochopiteľného dôvodu som od 30 sekundy ledva vládala dvihnúť koleno hore. Musím si prehodiť jazyk cez plece, lebo mi už začína prekážať, ako mi visí až po pás.

 • Power Jumps – v tomto štádiu mám chuť sa zvaliť na pohovku a v pokoji umrieť.

 • Globe Jumps – skákanie do podrepu a do štvorca? Au-Au-Au-Au...

 • Suicide Jumps – musel nastať nejaký skrat medzi mozgom a mojím telom. Akosi ma vôbec neposlúchajú končatiny a nemôžem sa pohnúť, aj keď chcem.


 • Push-up Jacks – viem, že by som mala robiť tieto modifikované kliky, ale jediné na čo sa zmôžem je ležanie na zemi.

 • Low Plank Oblique – plank? Jeej, to poznám...počkať, tento je ale nejaký iný...prečo, Bože prečo som jedla to vepřo knedlo zelo? Nech sa to už skončí, nech sa to už skončíííí...

 • Stretching – pri stretchingu sa zvyčajne netrasiem, ale teraz sa trasiem. Mám chuť sa schúliť do klbka, chytiť sa za kolená a húpať sa dopredu-dozadu...Čo som to práve prežila? A že zajtra mám s týmto chlapíkom cvičiť znova? Musím byť asi cvok...Ale aspoň budem cvok s dobrou postavou!

1 deň za mnou - zostáva ešte 53 dní